پایگاه خبری بادیجی | اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات
0

۱۳ میلیون تماس ایرانسلی و رایتلی روی شبکه همراه اول برقرار شد

بازدید 1

اجرای رومینگ ملی یعنی در صورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده کرد؛ در سه ماهه‌ اول سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۶ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته که حاکی از سه میلیون رشد در مکالمات رومینگ بین اپراتورها در مقایسه با سه ماهه چهارم سال گذشته است.

به گزارش بادیجی، رومینگ ملی نخستین بار در خردادماه ۱۳۹۳ بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد.

اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه‌ای، سیم‌کارت مشترکان آنتن نداشت، آن‌ها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند. این طرح از سال ۱۳۹۷، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.

آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مکالمات از طریق رومینگ ملی، حاکی از آن است که در مجموع ۱۶ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۵۴۷ مکالمه از طریق رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته است.

براساس جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همراه اول در بهار سال جاری توانسته میزبان ۱۳ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۷۱۰ مکالمه ایرانسلی‌ها و رایتلی‌ها روی شبکه ارتباطی خودش باشد.

ایرانسل نیز به رکورد ۳ میلیون و بیش از ۹۰ هزار مکالمه رومینگی دست پیدا کرده و رایتل نیز که با توجه به گستره کم شبکه ارتباطی‌اش، اصلا مکالمه‌ای را روی شبکه خود نپذیرفته است.

این آمار نشان می‌دهد رومینگ ملی در مقایسه با آمار ۱۳ میلیونی سه ماهه پایانی سال گذشته، با رشد بیش از سه میلیونی مواجه شده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر