صفر تا صد بازاریابی توئیتری برای کسب‌وکارها/قسمت پایانی

0
428
توئیتر مارکتینگ

در مطلب قبلی در خصوص انواع ابزارهای تبلیغاتی و نحوه ارتباط صحیح با مشتریان در توئیتر مواردی را ارائه کردیم.  حال در قسمت پایانی این مطلب قصد داریم در خصوص نحوه استفاده از محتوای چندرسانه‌ای و نظارت صحیح بر آن‌ها مطالبی را ارائه دهیم؛ با ما همراه باشید.

به گزارش بادیجی ، محبوبیت و اثربخشی محتوای چند رسانه‌ای همچنان روندی افزایشی در رسانه‌های اجتماعی دارد. در حالی‌که توییتر مطمئناً یک شبکه اجتماعی شگفت‌انگیز است که می‌تواند ارزش زیادی را برای کسب‌وکار شما به ارمغان بیاورد، اما مقدار توییت‌هایی که در هر ثانیه ارسال می‌شود، نیز غافلگیرکننده هستند.

گام هفتم؛ استفاده از محتوای چند رسانه‌ای برای تعامل بیشتر با مشتریان

حتی اگر شما از مراحل فوق برای بازاریابی استفاده کرده باشید، باز هم ایجاد توییت‌هایی که تمامی فالوورها آن‌ها را مشاهده کنند، بسیار دشوار است. پس چگونه می‌توان در چنین دنیای سریع گرایی دیده شوید؟

برای این کار باید روی مواردی که در ادامه توضیح می‌دهیم، تمرکز کنید تا توئیت‌های شما از سایرین متمایز شود:

عکس‌ها

چرا وقتی می‌توانید محصولات خود را به صورت عینی به فالورهای خود نشان دهید، با آن‌ها صحبت می‌کنید؟ بسیاری از بازاریابان در توییتر پتانسیل اشتراک‌گذاری عکس‌ها در پروفایل‌هایشان را نادیده می‌گیرند. با استفاده از تصاویر مرتبط شما می‌توانید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید.

*شرکت موفق در این زمینه

Coffee Groundz یکی از اولین شرکت‌های کوچک آمریکایی برای ایجاد فروشگاه در توییتر است. این شرکت به جای آنکه از توییتر برای اتلاف وقت استفاده کند، به شیوه دیگری آن را حفظ کرد. هرچند چندین بار به طول انجامید، اما آن‌ها موفق به جذب هزاران نفر از پیروان به لطف یک جریان ثابت از توییت‌ها شدند.

Coffee Groundz از دستورالعمل‌های ویژه، تبلیغات، تصاویری از نوشیدنی‌های قهوه فانتزی و نکته‌های جالبی که در گفتگوهای آنلاین مطرح می‌شد، استفاده کرد. هرچند این کار زمان زیادی به طول انجامید اما آن‌ها موفق به جذب و افزایش فالورهای خود شدند.

شرکت آمریکایی Coffee Groundz

ویدئو

79 درصد از مشتریان، خواندن متن برای کسب اطلاع در مورد یک محصول را به تماشای ویدئو ترجیح می‌دهند و از سوی دیگر 84 درصد از آن‌ها پس از مشاهده ویدئوی تبلیغاتی یک برند متقاعد به خرید می‌شوند. بنابراین می‌توانید روی این گزینه نیز برای تأثیرگذاری بیشتر حساب کنید.

GIFها

گیف‌ها می‌توانند گزینه‌ای عالی برای اضافه کردن به توییت‌های شما باشند. سعی کنید از جستجوی یکپارچه گیف در توئیتر استفاده کنید.

گام هشتم؛ نظارت بر کسب‌وکار و نام تجاری

اگر هدف شما از توئیتر و بازاریابی در آن تنها به منظور دریافت یک دید کلی از کسب‌وکارتان است ، راه را اشتباه رفته‌اید. این مهم است که بدانید مردم در توئیتر چه می‌گویند و چه چیزهایی را به اشتراک می‌گذارند. رقبای خود را در توییتر پیدا کنید و آن‌ها را دنبال کنید تا بدانید که چه چیزی به اشتراک می‌گذارند و مردم در مورد آن‌ها چه می‌گویند. همچنین باید لیست افرادی که دنبال می‌کنید را به خوبی سامان‌دهی نمایید.

گام نهم؛ اندازه‌گیری نتایج

سنجش نتایج بازاریابی توییتر شما به شما این امکان را می‌دهد که موفقیت خود را ارزیابی کنید و ببینید که جامعه شما با چه نوع محتوایی درگیر است. این کار همچنین فرصت‌هایی را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید استراتژی توییترتان را بهبود بخشید. برای این منظور می‌توانید از Twitter Analytics استفاده کنید.

این ابزار به شما یک مرور کلی از عملکرد توییت شما، نفوذ گران در شبکه شما و معیارهای مربوط به توییت‌های فردی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید فعالیت‌های فالوورهای خود را در طول زمان ردیابی کنید و اگر در حال اجرای یک کمپین تبلیغاتی هستید، عملکرد آن را پیگیری کنید.

گام دهم؛ ارتقاء استراتژی‌ها با استفاده از تاکتیک‌های پیشرفته

این مرحله شامل موارد زیر است:

  • تبلیغات در توییتر

بسته به هدف خاصی که در حال کار کردن بر روی آن هستید، می‌توانید توییت‌های فردی، حساب کاربری خود و حتی روندی که می‌خواهید تقویت کنید و با کسب‌وکارتان مرتبط سازید، را ترویج کنید.

  • میزبانی یک چت توییتر

این یک راه عالی برای نشان دادن نوع تفکر شما است. کاربران با استفاده از هشتگ‌های مشترک به صورت آنلاین درگیر اخبار صنعت، بحث در مورد مسائل و به اشتراک گذاشتن ایده‌ها می‌شوند.

  • پخش ویدئوی زنده

در حال حاضر برندهای تجاری از پخش ویدیوهای زنده در توییتر استفاده می‌کنند و شرکت‌هایی مانند AirBNB حتی با ویدئوهای 360 درجه‌ای زنده در حال انجام این کار هستند. با توجه به محبوبیت ویدئو در رسانه‌های اجتماعی، اضافه کردن ویدئو زنده به استراتژی توییتر شما قطعاً یک گزینه مناسب و پرسود خواهد بود.

کلام آخر؛

به یاد داشته باشید که اگر از فرصت‌های زیادی که این شبکه اجتماعی برای تحقیق در بازار خود، درگیر شدن با فالورها و ساختن نام تجاری در اختیار شما قرار می‌دهد به خوبی استفاده نمایید قطعاً می‌توانید در زمینه بازاریابی محتوا به صورت ویژه‌ای موفق عمل کنید. توئیتر در واقع یک پلتفرم قدرتمند برای ایجاد روابط معنادار است که در صورت استفاده تصحیح، موفقیت سازمان شما را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/