نگرانی فزاینده مدیران فناوری اطلاعات از مشکلات مربوط به اینترنت اشیا

0
352
مدیران فناوری

نتایج گزارش جدید شرکت نرم‌افزاری Dynatrace، نشان می‌دهد بر اساس نظرسنجی انجام شده از 800 مدیر فناوری اطلاعات، عملکرد دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) می‌تواند عملکرد کلی یک سازمان را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش بادیجی ، این گزارش ادعا می‌کند که تقریباً سه‌چهارم (74 درصد) مدیران فناوری اطلاعات نگران این هستند که مشکلات عملکرد اینترنت (IoT) به طور مستقیم می‌تواند بر عملیات تجاری تأثیر بگذارد و موجب صدمه به درآمد شود.

این به این دلیل است که 78 درصد از مدیران CIO می‌گویند این خطر وجود دارد که سازمان آن‌ها راهبردهای اینترنت اشیا را بدون این‌که برنامه‌ای برای حل عملکرد اکوسیستم‌های ابری پیچیده‌ای که پایه‌ریزی اینترنت اشیا را مدیریت می‌کنند، توسعه دهند. در واقع، 69 درصد از مدیران عامل CIO پیش‌بینی کرده‌اند که اینترنت اشیا به عنوان یک عامل مهم مدیریت عملکرد تبدیل خواهد شد؛ زیرا آن‌ها برای غلبه بر پیچیدگی‌های فزاینده‌ای از فضاهای ابری شرکت‌های مدرن خود تلاش می‌کنند.

این گزارش به چالش‌هایی که سازمان‌ها در دستیابی به تجربیات نرم‌افزاری بی‌نظیر همراه با گسترش اکوسیستم‌های اینترنت اشیا مواجه می‌شوند، پرداخته است.

یافته‌های کلیدی عبارتند از:

مقیاس اینترنت اشیا فقط برای مدیریت در یک روش سنتی بسیار بزرگ است:

 • 73 درصد از مدیران فناوری اطلاعات نگران هستند که تعداد منابع شخص ثالث و داخلی که در زنجیره‌های تحویل خدمات اینترنت اشیا دخیل هستند، به طرز باور نکردنی برای شناسایی مسئولین در زمانی که مشکلات عملکرد ایجاد می‌شود، دشوار خواهد بود.
 • 52 درصد از مدیران فناوری اطلاعات می‌گویند درک تأثیراتی که ارائه‌دهندگان پلتفرم اینترنت اشیا و اپراتورهای شبکه در عملکرد دارند، یک چالش کلیدی برای مدیریت تجربه کاربر در اینترنت اشیا است.
 • 75 درصد از مدیران فناوری اطلاعات نگران هستند که مشکلات درون پلتفرم یا لایه شبکه‌ای که بر عملکرد برنامه‌های کاربردی تأثیر می‌گذارند، می‌توانند توسط یک ارائه‌دهنده خدمات اینترنت اشیا پنهان شوند.
 • 84 درصد از مدیران فناوری اطلاعات بر این باورند که قابلیت‌های هوش مصنوعی (AI) و توانایی خودکار بسیاری از فرآیندهایی که از اینترنت اشیا پشتیبانی می‌کنند، نقش مهمی در موفقیت استراتژی‌های اینترنت اشیا آن‌ها بازی خواهند کرد.

اینترنت اشیا توانایی خود را برای برآوردن انتظارات کاربران از دست می‌دهد:

 • 70 درصد از مدیران فناوری اطلاعات در این باره نگران‌اند که انتظارات مصرف‌کننده و کاربر به زودی می‌تواند فراتر از آنچه تیم‌های فناوری اطلاعات قادر به ارائه آن هستند، افزایش یابد.
 • 69 درصد از مدیران فناوری اطلاعات از خارج شدن کنترل بر تجربه کاربران هراس دارند زیرا زنجیره تحویل اینترنت اشیا همچنان پیچیده‌تر می‌شود.
 • 64 درصد از مدیران فناوری اطلاعات نگران هستند که تعداد قابل توجهی از ابزارهای پوشیدنی به زودی امکان مدیریت عملکرد تلفن همراه برای چنین دستگاه‌هایی را غیرممکن می‌سازد.

اینترنت اشیا دردسرهای جدیدی را برای کاربران را ایجاد می‌کند، از جمله:

 • 62 درصد مدیران بر این باورند که باید اطمینان حاصل کنید که به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل دستگاه مبتنی بر اینترنت اشیا و وصله‌های امنیتی تأثیر منفی بر روی آن ندارند.
 • 60 درصد از مدیران داشتن توانایی پیگیری رفتار برنامه بر روی دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا در زمانی که آن‌ها با خدمات ابری ارتباط برقرار می‌کنند را الزامی می‌دانند.
 • 53 درصد از مدیران داشتن درک از تأثیر عملکرد دستگاه مبتنی بر اینترنت اشیا بر تجربه کاربر را ضروری می‌دانند.
 • 38 درصد از مدیران بر این باورند که نقشه‌برداری اکوسیستم اینترنت اشیا که به سرعت در حال رشد است گسترش می‌یابد.

این گزارش که توسط Dynatrace و ونسون بورن براساس نظرسنجی جهانی از 800 مدیر فناوری اطلاعات در شرکت‌های بزرگ با بیش از 1000 کارمند انجام شده است.

این نمونه شامل 200 نفر در ایالات متحده آمریکا، 100 نفر در بریتانیا، فرانسه، آلمان و چین و 50 نفر در استرالیا، سنگاپور، برزیل و مکزیک بود.

انتهای پیام/