پایگاه خبری بادیجی | اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات
0

تکذیب تاثیر مخرب ۵G بر هواشناسی

بازدید 1

طی هفته‌های گذشته ناسا و سازمان ملی حفاظت از اقیانوس‌ها و جو زمین مدعی شده بودند که توسعه شبکه ۵G منجر به ایجاد اختلال در پیش‌بینی‌های هواشناسی می‌شود اما اکنون کمیسیون مخابرات فدرال ایالات متحده این ادعا را تکذیب کرده است.

به گزارش بادیجی، توسعه ۵G به یکی از مهمترین دغدغه‌های بسیاری از کشورها تبدیل شده است اما برخی از کارشناسان ناسا و سازمان ملی حفظت از جو زمین و اقیانوس‌ها در ایالات متحده مدعی شده‌اند که اینترنت ۵G و دامنه امواجی که تولید می‌کند، می‌تواند اثراتی مخرب بر وضعیت پیشبینی هوا بگذارد.

بسیاری از کارشناسان هشدار دادند که انتقال سلولی در گروه ۲۴ گیگاهرتز می تواند به‌طور قابل توجهی دقت پیش‌بینی آب و هوا را کاهش دهد. پیش‌بینی آب و هوا با اندازه‌گیری میزان اشعه منتشر شده از بخار آب انجام می‌شود. این تابش در طیف ۲۳.۸ گیگاهرتز قابل مشاهده است و نگرانی این است که انتقال سنگین در یک گروه مجاور (بجز گروه باند ۲۴ گیگاهرتز به چندین حامل کمک می‌کند) مانع از توانایی دیدن بخار آب شده است.

کار تا جایی پیش رفت که این سازمانها مدعی شدند افزایش سیستم ۵G منجر به بروز مشکلاتی در پیش‌بینی‌های آب و هوایی می شود. چرا که توسعه ۵G ردیابی طوفا‌ن‌ها را غیرممکن می کند. وقتی این ادعاها طی هفته‌های گذشته مطرح شد، کمیسیون مخابرات فدرال ایالات متحده اعلام کرد که صحت این ادعا را بررسی می‌کند اکنون این سازمان مدعی شده است که :فرضیه‌هایی که به وضوح این مطالعه را در بر می‌گیرند بسیار ناقص بوده‌اند و این نوع فرضیات کاملا اشتباه و بی معنی‌اند.

به نظر می‌رسد که این مدعا با تمایل دونالد ترامپ برای توسعه هرچه سریعتر اینترنت ۵G مطابقت دارد. ترامپ بارها اعلام کرده که تمایل دارد هر چه سریعتر در حوزه اینترنت ۵G به موفقیت برسد بنابراین عجیب نیست که کمیسیون مخابرات ایالات متحده نیز نظری همسو با وی داشته باشد اما باید دید این نظرات متناقض تا چه حد مبتنی بر واقعیت خواهند بود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر