پایگاه خبری بادیجی | اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات
0

انعقاد ۴۶ قرارداد تجاری در زمینه ۵G توسط هواوی

بازدید 1

شرکت هواوی اعلام کرد موفق شده‌ تاکنون ۴۶ قرارداد تجاری در زمینه توسعه شبکه ۵G در سراسر جهان منعقد کند.

به گزارش بادیجی، هواوی که به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی دنیا شناخته می‌شود، تا به حال بیش از صد هزار ایستگاه ۵G به کشورهای مختلف دنیا ارسال کرده و رتبه اول جهانی در این حوزه را در اختیار دارد.

هواوی برای ایجاد شبکه ۵G تجاری در چین نیز از آمادگی کامل برخوردار است. بنا بر گزارش‌ها، هواوی در فوریه سال ۲۰۱۸ موفق شد اولین تماس ۵G در دنیا را برقرار کند. اخیراً نیز وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین مجوز استفاده تجاری از شبکه ۵G را برای اپراتورهای بزرگ این کشور صادر کرد.

براساس گزارش‌های منتشر شده تحریم‌های اخیر آمریکا علیه هواوی نتوانسته بر عزم این شرکت برای گسترش فعالیت‌های خود تأثیر خاصی بگذارد. کشورهای مختلف دنیا نشان داده‌اند، تمایل دارند از فناوری هواوی برای توسعه شبکه مخابراتی خود استفاده کنند. از همکاری‌های چندین کشور با هوآوی می‌شود به این موارد اشاره کرد:

مالزی؛ استفاده از هواوی تا حد ممکن

نخست وزیر مالزی در خصوص تأثیر تحریم‌های آمریکا بر فعالیت هواوی در این کشور، به رسانه‌ها گفته است: «ما سعی داریم تا از فناوری هواوی تا آنجا که امکان‌پذیر است، استفاده کنیم».

هواوی همکاری گسترده‌ای با اپراتور بزرگ مالزی (Maxis) در زمینه توسعه شبکه ۵G در این کشور دارد. همچنین هواوی دفتر مستقلی در مالزی داشته و فروش گوشی‌های این شرکت در مالزی نیز به‌خوبی انجام می‌شود.

برزیل؛ ادامه فعالیت هواوی بدون مشکل

معاون رئیس جمهور برزیل به رسانه‌ها اعلام کرده است دولت این کشور، هواوی را از برنامه‌های خود برای توسعه شبکه ۵G در برزیل، خارج نخواهد کرد. با توجه به اینکه برزیل بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین را در اختیار دارد، این موضوع می‌تواند دستاورد بزرگی برای هواوی باشد.

اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با رئیس‌جمهور برزیل خواستار این شده بود که کشورها از فناوری و تجهیزات هواوی برای شبکه‌های مخابراتی خود استفاده نکنند. از نظر دونالد ترامپ، تجهیزات هواوی نفوذپذیری و خطر امنیتی بالایی دارند. این در حالی است که هواوی بارها اعلام کرده است که تجهیزات این شرکت هیچ مشکل امنیتی ندارند.

به هر حال به نظر می‌رسد سیاست‌های آمریکا بر برزیل تأثیری نداشته است چراکه در ماه قبل رئیس جمهور برنامه‌ای برای کنار گذاشتن هواوی ندارد و سال آینده شبکه ۵G را با کمک این شرکت توسعه خواهد داد.

گفتنی است که بخش گوشی‌های موبایل هواوی نیز در برزیل مجدداً فعال شده است و گوشی‌های این شرکت در این کشور فروخته می‌شوند. هواوی اعلام کرده برنامه‌هایی نیز برای تولید گوشی در خاک این کشور دارد.

اتحادیه آفریقا؛ ۵G در کنار هوش مصنوعی و اینترنت اشیا

هواوی و اتحادیه آفریقا توافق‌نامه‌ای را امضا کردند که در آن به توسعه همکاری در حوزه‌های پهن‌باند، اینترنت اشیا، رایانش ابری، هوش مصنوعی و شبکه ۵G اشاره شده است. انتظار می‌رود حدود ۶۶۰ میلیون آفریقایی تا سال ۲۰۲۰ به گوشی‌های هوشمند دسترسی داشته باشند. این اتفاق می‌تواند بازار بزرگی را برای شرکت‌های مخابراتی همچون هواوی ایجاد کند.

علی‌رغم تحریم‌های آمریکا کشورهای مختلف جهان، خصوصاً کشورهای در حال توسعه، به استفاده از فناوری هواوی تمایل نشان می‌دهند.

روسیه؛ همکاری استراتژیک

هواوی با بستن قرارداد با شرکت مخابراتی روسیه (MTS) اعلام کرده که در سال آینده شبکه ۵G را در این کشور پهناور توسعه خواهد داد. این توافق در مسکو و توسط رئیس جمهور دو کشور به امضا رسیده است.

نزدیکی سیاسی این دو کشور باعث می‌شود تا این توافق اهمیت بالایی داشته باشد. Guo Ping از مدیران ارشد هواوی، این توافق را بسیار خوشحال‌کننده توصیف کرده و آن را دارای اهمیت استراتژیک بالایی دانسته است.

بی‌شک توافق این دو کشور بزرگ، سیاست‌های آمریکا علیه هواوی را تضعیف خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود اولین اجرای شبکه ۵G به‌صورت پایلوت در روسیه با همکاری هواوی و اپراتور MTS در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ به انجام برسد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر