غول های فناوری در انتظار نمایشگرهای تاشوی ال جی

0
207

مایکروسافت خود را بعنوان مشتری پروپا قرص نمایشگرهای تاشوی ال‌جی معرفی کرد

بر اساس گزارش اکونومیک تایمز کره جنوبی، هم اکنون کمپانی های بزرگی همچون اپل، گوگل و مایکروسافت منتظر عرضه نمایشگرهای تاشوی شرکت ال جی هستند تا از آن برای تولید نسل جدید تبلت ها و گوشی های هوشمند خود استفاده کنند.

به گزارش بادیجی به نقل از تک شات، اگر همه چیز طبق برنامه و پیش بینی های ال جی پیش برود، این نمایشگرها در سال 2018 آماده تحویل به این شرکت ها خواهد بود که از میان آن ها، کمپانی مایکروسافت می تواند علاوه بر اسمارت فون، تبلت های هیبریدی سری سرفیس خود را نیز مجهز به این نمایشگرها روانه بازار کند.

18bf94da-593c-4a58-87e6-2ad756d3554b
در این گزارش آمده است که شرکت ال جی قصد دارد تا به جای استفاده از این تکنولوژی در محصولات خود، با برندهای بزرگ دنیا همکاری کند، دلیل این امر نیز در عملکرد ضعیف کسب و کار گوشی های هوشمند این شرکت، در بازار نهفته است. علاوه بر این، به این مسئله نیز اشاره شده است که شرکت های کره ای در زمینه تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر بسیار جلوتر از شرکت های چینی هستند و پنل های تولیدی آن ها از کیفیتی به مراتب بهتر در مقابل نمونه های چینی برخوردار است.

یکی از فعالان این صنعت در این خصوص عنوان می کند:
اگرچه سطح تکنولوژی شرکت های چینی در حال حاضر قابل قیاس با شرکت های کره ای نیست، اما در آینده ای نزدیک شرکت های چینی تولید انبوه این پنل ها را در دست خواهند گرفت چرا که همانند بسیاری از محصولات موجود در بازار، قیمت پایین‌تری را برای محصولات خود در نظر می گیرند.

یکی دیگر از نمایندگان این صنعت خاطرنشان کرد:
تولیدکنندگان کره ای پنل های انعطاف پذیر، اهدافی همچون عملکرد و کارایی مطلوب محصولات را مد نظر قرار داده اند و به نتایجی مرتبط در این زمینه دست یافته اند. بنابراین، زمان زیادی طول نخواهد کشید تا تولید انبوه این پنل ها را پس از اعمال تغییرات جزیی مدنظر آغاز کنند.

اگر به یاد داشته باشید، شرکت ال جی در نمایشگاه CES 2013 از نمونه اولیه تبلتی با دو نمایشگر رونمایی کرد که بسیاری شبیه به تبلت Courier مایکروسافت بود که قبل از عرضه به بازار، به تاریخ سپرده شد. در این تبلت از رابط کاربری صفحه نمایش دوگانه استفاده شده بود.