یک میلیون ایرانی بی‌خیال اینترنت ثابت شدند/کوچ آرام به سمت موبایل

0
24
اینترنت پرسرعت موبایل
اینترنت پرسرعت موبایل

طبق آخرین گزارش رگولاتوری از وضعیت اینترنت در کشور، بیش از یک میلیون کاربر اینترنت ثابت خانگی در یکسال اخیر ، از داشتن این سرویس انصراف داده و به سمت استفاده از اینترنت موبایل رفته‌اند.

به گزارش بادیجی، آخرین آمار و اطلاعات بخش ICT که مربوط به پایان سال ۹۸ است و از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده نشان می دهد که طی یک سال اخیر ، بیش از یک میلیون کاربر اینترنت ثابت خانگی از داشتن این سرویس انصراف داده و به سمت استفاده از اینترنت موبایل رفته اند.

بر اساس این آمار ، هم اکنون ۷۸ میلیون و ۱۶ هزار و ۴۳۳ نفر در ایران از اینترنت استفاده می کنند که از این میان ۶۸ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۱۵ نفر مشترک اینترنت موبایل و ۹ میلیون و ۲۴ هزار و ۳۱۸ نفر مشترک اینترنت ثابت خانگی هستند.

این را هم بخوان: سهم ۸۸ درصدی اینترنت موبایل از مجموع مصرفی کل دیتا در کشور

این در حالی است که در پایان سال ۹۷ بالغ بر ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ نفر مشترک اینترنت موبایل بودند و شمار مشترکان اینترنت ثابت نیز در سال ۹۷ حدود ۱۰ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۴۸۳ نفر اعلام شده بود.

این آمار نشان می دهد که تا پایان سال ۹۷ حدود ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار نفر در ایران کاربر اینترنت بودند که در یک سال گذشته ۴ میلیون مشترک به این آمار افزوده شده است.

با این وجود بررسی ها از کاهش شمار مشترکان اینترنت ثابت خانگی حکایت دارد. به نحوی که بیش از یک میلیون نفر در یک سال از مصرف اینترنت ثابت منصرف شده و به سمت اینترنت موبایل رفته اند.

این در حالی است که هزینه اینترنت موبایل به مراتب از اینترنت ثابت گران تر است اما به دلیل کیفیت نامناسب اینترنت ثابت و کندی سرعت ، کاربران ترجیح می دهند از موبایل برای اتصال به اینترنت استفاده کنند.

این انتقاد از سوی کارشناسان مطرح می شود که به دلیل عدم تخصیص درست منابع و عدم به روزرسانی تجهیزات شبکه ، مردم از شبکه باکیفیت و ارزان وای فای خانگی محروم و مجبور به خرید اینترنت گران موبایل هستند.

این در حالی است که اینترنت ارزان خانگی معیار پیشرفت و توان ارتباطی یک کشور محسوب می شود اما به دلیل ضعف موجود در زیرساخت این سرویس ، مردم مجبور به استفاده از اینترنت موبایل با هزینه گران شبکه موبایلی هستند.

انتهای پیام/