به طور موقت؛

کرونا یک کارخانه سامسونگ را تعطیل کرد

0
15
سامسونگ
سامسونگ

به دلیل ابتلای یک کارگر در یکی از کارخانه‌های تولید موبایل سامسونگ، این شرکت واحد مذکور را به طور موقت تعطیل کرده است.

به گزارش بادیجی ، به نظر می‌رسد کرونا برای سامسونگ دردسرساز شده است. این شرکت کارخانه تولید موبایل خود در «گومی» واقع در جنوب کره جنوبی را به طور موقت و تا ۲۴ فوریه (فردا) تعطیل کرده است.

این درحالی است که تأیید شده یکی از کارگران این شرکت به ویروس «کووید -۱۹» مبتلا است. این شرکت به همکاران این کارگر اعلام کرده تا خود را قرنطینه کنند و برای ابتلاء به ویروس آزمایش انجام دهند. همچنین کل واحدی که فرد در آن مشغول به کار بوده تا ۲۵ فوریه (پس فردا) تعطیل شده است.

البته به گفته سامسونگ کارخانه‌های تولید تراشه و نمایشگر در بخش‌های مختلف کره جنوبی تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند. این درحالی است که شهر گومی در نزدیکی «دائگو» قرار دارد که مرکز شیوع کرونا در کره جنوبی قرار دارد.

در کارخانه مستقر در گومی موبایل‌های رده بالایی ساخته می‌شود که بازار هدف آن کره جنوبی است، البته موبایل‌های تاشو «گلکسی Zفلیپ» و گلکسی فولد نیز در این محل تولید می‌شوند. این امر در کنار ذخایر محدود موبایل سامسونگ مشکلاتی به وجود می‌آورد. حتی چند روز اختلال در تولید به کاهش ذخایر موبایل گلکسی Z فلیپ و رونمایی این دستگاه منجر می‌شود.

البته سامسونگ تنها شرکتی نیست که به دلیل کرونا با مشکل ذخایر موبایل روبرو شده است. چندی قبل اپل نیز درباره کمبود ذخایر آیفون هشدار داد.

انتهای پیام/