کارمندان مادر گوگل مخالف فروش اطلاعات کاربران به پلیس هستند

0
52

یک منبع آگاه اعلام کرد بیش از ۱۶۰۰ کارمند شرکت آلفابت از گوگل تقاضا دارند تا فروش ایمیل و سرویس‌های دیگر را به نیروهای پلیس متوقف کند.

به گزارش بادیجی، ۱۶۰۰ کارمند شرکت مادر گوگل در یک نامه خواهان توقف فروش سرویس‌های ایمیل و جی‌سوییت این شرکت به نیروهای پلیس شده‌اند.

کارمندان شرکت مادر گوگل، در این نامه اشاره کرده‌اند که از نپیوستن گوگل به میلیون‌ها نفری که خواهان کاهش تجهیزات و سرمایه گذاری در نیروی‌های پلیس هستند، متاسف شده اند.

این را هم بخوان: پست‌های مدیریتی بیشتری در اختیار سیاه‌پوستان گوگل قرار می‌گیرد

فعالان حقوق مدنی سال‌ها است که در سراسر آمریکا خواهان کاهش فعالیت های پلیس هستند. پس از اعتراضات به مرگ جورج فلوید، یک مرد سیاهپوست به دلیل خشونت پلیس در آمریکا، تلاش‌های فعالان مدنی نیز بیشتر شده است.

در نامه کارمندان آلفابت آمده است: ما نباید در کسب و کاری شرکت کنیم که از سیاست‌های نژادپرستانه به سود دست می‌یابد.

همچنین در نامه مذکور به فروش سرویس «جی.سوییت» به پلیس کلارکزتاون در نیویورک اشاره شده است. این سرویس گوگل شامل ابزارهایی برای ایمیل، اسناد، ادیت و ذخیره فایل است.

سخنگوی گوگل در این باره به رویترز می‌گوید: ما از مدت‌ها پیش قوانینی برای استفاده از پلتفرم های رایانشی مانند جیمیل، جی‌سوییت و پلتفرم ابر گوگل وضع کرده ایم. این محصولات برای سازمان‌های دولتی و مقامات محلی از جمله پلیس قابل استفاده می‌مانند.

انتهای پیام/