چگونه برای اینترنت خانگی VDSL ثبت‌نام کنیم؟

0
81

با توجه به دستور ارائه اینترنت پرسرعت خانگی مبتنی بر تکنولوژی VDSL، بسیاری از مشترکان ADSL این سوال را دارند که چگونه می‌توانند برای ارتقای سیستم‌شان ثبت‌نام کنند؟

به گزارش بادیجی، چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از چهار برابر شدن سرعت اینترنت برخی نواحی کشور خبر داد. بر اساس گفته او طرح ارتقاء مودم‌ها از ADSL به VDSL از استان‌های تهران و قم آغاز شده و روزانه ۱۰ هزار کاربر از شرکت‌های مخابرات و شاتل به این اینترنت دسترسی پیدا می‌کنند.

با استفاده از اینترنت VDSL امکان ارسال اطلاعات اینترنت به کاربر تا ۵۲ مگابیت بر ثانیه و ارسال اطلاعات کاربر به اینترنت تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه برای مشترکان فراهم می‌شود. در این فناوری، ارتباط تا کابینت محل انشعاب خط مشترک، از طریق فیبر نوری و در منطقه محل سکونت، از طریق سیم مسی تامین می‌شود، در نتیجه مشتری سرویس را با کیفیت و سرعت بسیار بالا و متفاوت دریافت می‌کند.

مودم‌های ADSL شرکت مخابرات ایران باید تعویض شده و به VDSL ارتقاء یابند. پس از اینکه کابل‌های مناطق مختلف این دو شهر تعویض شدند و زیرساخت‌های لازم برای ارائه این اینترنت فراهم شد، انجام این روند بر روی سایت مخابرات اطلاع رسانی خواهد شد و سپس مشترکان باید با مراجعه به صورت غیرحضوری به سایت این شرکت به آدرس www.tci.ir برای دریافت اینترنت پر سرعت خود اقدام کنند.

در حال حاضر پیش ثبت نام این مودم‌ها از طریق سایت مخابرات امکان پذیر است. مخابرات به صورت تدریجی اقدام به تعویض مودم‌های مشترکان خود می‌کند و هزینه آن را به صورت نقد و یا متعهد شدن فرد برای پرداخت اقساطی آن همراه با قبض تلفن خود، دریافت می‌کند.

این را هم بخوان: اینترنت ۵۵۰ هزار خط تلفن در تهران روی VDSL می‌رود
این را هم بخوان: مشترکان فعال مخابرات اینترنت VDSL می گیرند
این را هم بخوان: ارائه سرویس اینترنت VDSL به متقاضیان تهرانی

هیچ اصراری برای ارتقاءاین اینترنت وجود ندارد، اما با این کار سرعت اینترنت تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته و به علاوه فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش می‌یابد و سرعت آپلود و دانلود این سرعت تا ۴ برابر افزایش می‌یابد.

درحال حاضر دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL و VDSL اطلاعیه‌ای درباره روند ثبت نام و فعال سازی این فناوری بر روی خطوط تلفن مشترکان را ارائه نداده اند. درصورت دریافت اطلاعات از این شرکت ها، برروی سایت رسمی باشگاه خبرنگاران جوان بارگذاری خواهد شد.

انتهای پیام/