پاسخ وزیر ارتباطات به درخواست نمایندگان مجلس برای وصل اینترنت/آذری جهرمی: نهادهای امنیتی کشور معتقدند در برقراری مجدد ارتباطات باید جانب احتیاط را رعایت کرد

0
122

در پی بروز ناآرامی‌های گسترده در سرتاسر کشور که پس از گران شدن بنزین اتفاق افتاد، شنبه گذشته وزارت ارتباطات به دستور شورای امنیت کشور حدود ۹۵ درصد سطح دسترسی مردم به اینترنت را قطع کرد.

به گزارش بادیجی ، هر چند طی چند روز گذشته اینترنت خانگی به سطح حدود ۸۰ درصد قبل از قطعی رسیده، ولی اینترنت تلفن‌های همراه هنوز در بسیاری از استان‌ها وصل نشده است. در همین رابطه آقای آذری جهرمی به درخواست نمایندگان مجلس پاسخ داده است.

روز گذشته در تاریخ ۵ آذر ۳۰ نماینده تهران در نامه‌ای به محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات خواستار وصل اینترنت استان تهران شدند.

در بخشی از این نامه آمده: «قطع طولانی مدت اینترنت به خصوص اینترنت موبایل ضرر و زیان هنگفتی را بر اقتصاد فضای کسب و کار و قضای آموزشی، پژوهشی کشور تحمیل کرده است» و در انتها هم آمده «انتظار آحاد مردم، دانشگاهیان، کسبه، بازاریان و کارآفرینان تسریع در برقراری اینترنت موبایل استان تهران است».

محمدجواد آذری جهرمی هم در پاسخ به نمایندگان تهران خاطرنشان کرده: «نهادهای امنیتی کشور معتقدند در برقراری مجدد ارتباطات باید جانب احتیاط را رعایت کرد و بر این اساس تاکنون شورای امنیت کشور مجوز برقراری کامل ارتباطات را به اپراتورها ابلاغ ننموده است».

همچنین آذری جهرمی نوشته:«این روزها بی‌شک یکی از دوران‌های بسیار سخت و طاقت‌فرسا برای مجموعه وزارت ارتباطات و صد البته بیش از آن برای مردم عزیز ایران است».

بنابراین از آنجایی که هنوز مجوز مربوطه از جانب نهادهای امنیتی صادر نشده، مشخص نیست که کاربران بسیاری از استان‌ها چه زمانی می‌توانند از اینترنت گوشی‌های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/