واتس‌اپ از ارسال‌کنندگان پیام‌های انبوه شکایت می‌کند

0
28

واتس‌اپ اعلام کرده علیه کاربرانی که پیام‌های انبوه در این پلتفرم ارسال می‌کنند، اقدام قانونی و از آنها شکایت می‌کند.

به گزارش بادیجی، واتس‌اپ اعلام کرد از کاربرانی که تعداد زیادی پیام ارسال می‌کنند، شکایت خواهد کرد.

این شرکت امیدوار است تا با این شیوه سودجویانی را متوقف کند که با کمک این اپلیکیشن تعداد انبوهی پیام را برای کاربرانی مشخص ارسال می‌کنند.

در بخش FAQ وب‌سایت این پیام‌رسان اشاره شده اگر مشخص شود، فردی با استفاده از این پلتفرم پیام‌های انبوه یا خودکار ارسال می‌کند، با اقدامات قانونی روبرو خواهد بود.

سخنگوی این شرکت نیز در این باره می‌گوید: واتس‌اپ برای پیام‌رسانی خصوصی طراحی شده است بنابراین ما اقداماتی برای جلوگیری از ارسال انبوه پیام‌ها در نظر گرفتیم و حد و مرزهایی برای نحوه استفاده از واتس‌اپ در نظر گرفتیم. ما تلاش‌های خود را برای شناسایی حساب‌های کاربری افزایش دادیم که از واتس‌اپ سواستفاده می‌کنند. به این ترتیب می‌توان ماهانه ۲ میلیون حساب کاربری را در سراسر جهان مسدود کرد.

در صفحه وب‌سایت این شرکت تحت عنوان «استفاده غیر قانونی از واتس‌اپ» آمده است: این شرکت خود را متعهد می‌داند تا ماهیت خصوصی پلتفرم را برای کاربران حفظ کند.

این شرکت با توجه به شواهدی که از پلتفرم خود جمع‌آوری می‌کند، گزینه شکایت قانونی از سواستفاده‌جویان را نیز در نظر گرفته است. این شواهد شامل ادعای شرکت‌های مختلف درباره توانایی شان برای استفاده از واتس‌اپ به شیوه‌ای است که سیاست‌های آن را زیر پا می‌گذارد.

سیاست‌های جدید به شناسایی مجرمانی کمک می‌کند که با استفاده از این اپلیکیشن پیام های فیشینگ یا بدافزار را منتشر می‌کنند.

انتهای پیام/