هواوی به قطع همکاری گوگل واکنش نشان داد

0
27

شرکت هواوی توسط گوگل تحریم شد که براساس آن آپدیت‌های سیستم‌عامل اندروید و سایر سرویس‌های این شرکت برای محصولات بعدی هواوی ارائه نخواهد شد؛ در همین رابطه شرکت Huawei بیانیه‌ای را در واکنش به آن منتشر کرد.

به گزارش بادیجی، شرکت هواوی که به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در جهان به‌شمار می‌رود در پی اختلاف‌های میان دولت آمریکا و چین، از سوی شرکت گوگل تحریم شد که این خبر واکنش شرکت هواوی را به همراه داشته است و این شرکت چینی بیانیه‌ای را در این خصوص منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آماده است سیستم عامل اندروید همواره یک سیستم عامل متن باز محسوب می‌شود که شرکت هواوی در توسعه و رشد آن سهم زیادی داشته است که البته آمار فروش بالای این شرکت به‌خوبی این ادعا را ثابت می‌کند.

Huawei همچنان بروزرسانی‌های امنیتی و خدمات پس از فروش به تمام محصولات خود اعم از گوشی‌ها و تبلت های هواوی و آنر، شامل محصولاتی که فروخته شده‌اند یا در بازار به فروش می‌رسند، ادامه خواهد داد، از این رو مشتریان این محصولات می‌توانند با اطمینان آن‌ها را خریداری کنند. طبق این اطلاعیه کاهش ۲۰ درصدی فروش این محصولات در خارج از کشور چین محتمل استا اما این کاهش فروش قطعا قابل برگشت خواهد بود.

متن اطلاعیه هواوی به شرح ذیل است:

اندروید همواره یک سیستم‌عامل متن باز محسوب می‌شود که شرکت هواوی در توسعه و رشد آن سهم بسیار مهمی داشته است. شرکت هواوی می‌تواند اکوسیستم اندروید را توسعه داده و از آن استفاده کند. محصولات این شرکت با نام تجاری هواوی و آنر اعم از گوشی‌های هوشمند و تبلت در بازار چین عرضه خواهند شد و چنین اقدامی بر روی آنها تاثیر نخواهد داشت، از این رو مشتریان می‌توانند با اطمینان آنها را خریداری کنند. هواوی در آینده‌ای نزدیک با ایجاد یک محیط توسعه پایدار در این حوزه همچنان فعالیت خواهد کرد. ما در توسعه و رشد اندروید در سراسر جهان با ارائه خدمات بهتر به کاربران سهم قابل توجه داشته‌ایم. ما به‌عنوان یکی از شرکای کلیدی اندروید در بازارهای جهانی برای توسعه یک اکوسیستم که به سود کاربران و صنعت‌گران این حوزه باشد، فعالیت کردیم. ما همچنان به ارائه بروزرسانی‌های امنیتی و خدمات پس از فروش به تمام محصولات اعم از گوشی‌ها و تبلت‌های هواوی و آنر، شامل محصولاتی که فروخته شده‌اند و یا در بازار به فروش می‌رسند، ادامه خواهیم داد. ما به ساختن یک اکوسیستم نرم‌افزاری ایمن و پایدار برای ارائه بهترین تجربه کاربری برای همه کاربران در سطح جهان، ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/