پس از ممنوعیت آمریکا برای کریرها؛

هواوی از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شکایت می‌کند

0
45

پس از آنکه کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا اعلام کرد کریرهایی که از یارانه دولتی استفاده می کنند اجازه خرید تجهیزات از هواوی را ندارند، این شرکت چینی تصمیم گرفته از این کمیسیون شکایت کند.

به گزارش بادیجی ، به نظر می رسد کشمکش میان هواوی و دولت آمریکا همچنان ادامه دارد. در همین راستا اعلام شده شرکت چینی هواوی قصد دارد از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC) شکایت کند.

این سازمان در هفته گذشته دستور داد کریرهای مخابراتی که از یارانهUniversal Service Fund استفاده می کنند، اجازه ندارند از این وجه برای خرید تجهیزات از شرکت هایی استفاده کنند که خطری برای امنیت ملی آمریکا به شمار می روند. به طور دقیق منظور از این دستور منع خرید تجهیزات از شرکت های چینی هواوی و ZTE بود.

به نوشته وال استریت، هواوی در بیانیه ای این اقدام را غیرقانونی خوانده و آماده است تا آن را در قالب یک شکایت به چالش بکشد.

همچنین در این بیانیه اشاره شده FCC هواوی را براساس خطر امنیت ملی از بقیه شرکت ها مجزا کرده است اما هیچ شواهدی از این امر فراهم نکرده است. بلکه این سازمان براساس چشم اندازی غلط نسبت به قوانین چین تصور می کند هواوی تحت کنترل دولت مطبوع خود است.

پیش بینی می شود هواوی در هفته جاری شکایت نامه خود را در دادگاهی در نیوارولئان ارائه کند.

انتهای پیام/