همکاری وزارت ارتباطات با سکوهای توزیع محتوا در فضای مجازی

0
22

سخنگوی وزارت ارتباطات از اعلام آمادگی این وزارتخانه برای همکاری با سکوهای توزیع محتوا در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش بادیجی، سومین جلسه هم‌اندیشی مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه‌کنندگان خدمات پخش محتوای تصویری برگزار شد.

این جلسه هم‌اندیشی به‌منظور بررسی زمینه‌های همکاری مشترک میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارائه‌دهندگان خدمات پخش محتوای تصویری برگزار شد.

در این جلسه سیدجمال هادیان؛ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی پیرامون فناوری‌های نو در جامعه اظهار کرد: این روزها اخبار متفاوتی از ظهور و فعالیت فناوری‌هایی چون ۵G، بلاکچین و اینترنت اشیا بیشتر از گذشته منتشر می‌شود و متخصصان ما نیز دوش به دوش متخصصان دیگر کشورها مشغول فعالیت و کار روی این حوزه‌ها هستند و مردم نیز خواهان ورود و استفاده از این فناوری‌ها هستند.

وی افزود: برای ایجاد فهم مناسب و فرهنگ‌سازی لازم در جامعه تولید محتواهای جذاب و متنوع به زبان قابل فهم برای همه ضروری است و وزارت ارتباطات نیز در این مسیر گام‌هایی برداشته است. برای مثال محتوای جلسات نقد و اندیشه با هدف ترویج تفکر نقاد و سواد رسانه ای تولید می شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه نشر و توزیع این محتواها برای همه ارائه‌دهندگان سرویس‌های پخش محتوای تصویری آزاد است، گفت: وزارت ارتباطات و مرکز اطلاع‌رسانی این وزارتخانه آمادگی دارد تا پیرامون تولید چنین محتواهایی، همکاری‌های مشترکی را با ارائه‌کنندگان خدمات پخش محتوای تصویری داشته باشد تا با خلق ایده‌های جدید بتوان تحولی در این حوزه ایجاد کرد.

هادیان با دعوت از حاضران برای بازدید از شتابدهنده «کودک‌آنلاین» دستاوردهای جشنواره «کودک‌آنلاین» و شتابدهنده آن را برای آینده کودکان در زمینه وب‌سری روشن دانست.

در این جلسه هر یک از حاضران به ارائه نظر و پیشنهادات خود پرداختند و پیرامون همکاری‌های جدید بحث و بررسی صورت گرفت. در پایان مقرر شد تا اعضای این جلسه بازدیدی را از شتابدهنده «کودک‌آنلاین» داشته باشند.

انتهای پیام/