“همراه اول” بیشترین ترافیک حج سال ۱۳۹۸ را مدیریت کرد

0
69
رومینگ همراه اول

ترافیک مکالمات حج امسال از ۱۷ تیرماه با اعزام زائران ایرانی به کشور عربستان آغاز شد و تا پایان روز ۱۲ شهریور بیش از سه میلیون و ۳۵۲ هزار دقیقه مکالمه حجاج ایرانی برقرار شد.

به گزارش بادیجی ، سهراب آغ بیات سرپرست معاونت فنی مدیرعامل شرکت با اعلام این مطلب افزود: بیشترین ترافیک مکالمات حجاج در روز ۲۳ مرداد ماه سال جاری بود که در این روز ۱۰۹۶۹۶ دقیقه مکالمات برقرار شده است.

سرپرست معاونت فنی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت:بیشترین ترافیک عربستان در سال ۱۳۹۸ اختصاص به شبکه همراه اول داشت ، که حدود ۷۱/۱ درصد کل ترافیک را تشکیل می دهد و پس از آن شبکه ایرانسل قرار داردکه حدود ۱۴/۶ درصد ترافیک حجاج را به خود اختصاص داد و در مرحله بعدی شرکت های مخابراتی استانی در حدود ۱۴ درصد و رایتل در حدود ۰/۳ درصد کل ترافیک با آن کشور را به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی های لازم و تشکیل کمیته های ویژه در شرکت ارتباطات زیرساخت و همکاری اپراتورهای همراه کشور برای حفظ پایداری کیفیت ارتباطات در بالاترین سطح، تمامی درخواستها به مقصد عربستان با استفاده از تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور و ظرفیت های مسیر های بین الملل با موفقیت برقرار شد.

سهراب آغ بیات در خصوص راهکارهای شرکت ارتباطات زیرساخت برای تسهیل ارتباط زائران در این ایام توضیح داد: امسال نیز همانند سال های گذشته این شرکت ظرفیت های ترانزیتی خود را با اپراتورهای کشور عربستان افزایش داد و همزمان کیفیت ارتباطات شرکت‌های ترانزیتی نیز تحت کنترل و پایش ویژه قرار گرفته است.
سهراب آغ بیات در پایان خاطر نشان کرد: براساس ترافیک ‌سنجی انجام شده ، متوسط زمان مکالمات (ACT) در حدود ۲ دقیقه بوده است.

انتهای پیام/