“همراه‌یار” یار خوب مشترکان تلفن همراه در دوران کرونا

0
27

همراه یار نام سرویس جدید همراه اول است که کاربران از طریق آن می توانند خدمات مربوط به سیمکارتشان را در محل دریافت کنند.

به گزارش بادیجی، از زمانی که ویروس منحوس کرونا پدیدار شد ، سبک زندگی مردم در جاهای مختلف جهان از جمله ایران تغییر کرد. مردم تمام سعی خود را می کنند تا امورشان را با کمترین ارتباط با سایرین انجام دهند و همین امر باعث رونق خدمات آنلاین شده است.

خرید اینترنتی ، دورکاری ، تماشای آنلاین فیلم به جای حضور در سینما و بسیاری از این قبیل موارد از جمله اتفاقاتی هستند که بعد از کرونا رشد چشم گیری داشته اند.

از سوی دیگر برخی از سازمان ها و نهاد ها نیز با ارائه برخی خدمات جدید سعی کردند تا از حضور مردم در مراکز مختلف جلوگیری کنند و کار ها را به صورت آنلاین انجام دهند. از جمله این سازمان ها می توان به همراه اول اشاره کرد.

اپراتور اول کشور طرحی را تحت عنوان همراه یار آماده کرده است که در جریان آن به مشترکان این اپراتور خدمات در محل ارائه می شود و دیگر نیازی نیست تا افراد برای انجام برخی از کارهای مربوط به سیم کارت خود به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کنند.

در طرح همراه یار کاربران می توانند ابتدا ثبت نام کرده و سپس با همان تعرفه خدمات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کار های خود را انجام دهند.

التبه باید توجه داشت که کاربر در این طرح فقط هزینه ایاب و ذهاب را پرداخت می کند که بر اساس تعرفه سال ۱۳۹۹ مبلغ ۲۰ هزار تومان است. پرداخت هزینه نیز برای کاربران سیمکارت دائمی روی قبض آن ها صادر می شود و برای کاربران اعتباری نیز از اعتبارشان کسر می گردد.

خدمات مختلفی در این طرح ارائه می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد : انتقال مالکیت (تغییرنام) شماره تلفن همراه فعالسازی سیم کارت قطع مفقودی سیم کارت تعویض سیم کارت ترابرد به همراه اول نصب و آموزش نرم افزار و اپلیکیشن مانند همراه من و دریافت کد محرمانه سیم کارت (pin ، puk) استفاده از این طرح باعث می شود که کاربر در وقت و هزینه خود صرفه جویی کند. زیراکه حضور در دفاتر خدمات الکترونیک نیازمند هزینه تردد است و از سوی دیگر وقت زیادی نیز باید صرف شود.

در شرایط فعلی هم که حضور در مکان های شلوغ خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد ، بهتر است که افراد از خدماتی نظیر همراه یار استفاده کنند.

البته باید توجه داشت که همراه یار فعلا در تمام ایران در دسترس نیست و تنها مراکز استان هایی که در نقشه بالا به رنگ فیروزه ای هستند در حال حاضر امکان استفاده از این سرویس را دارند. در استان های نارنجی رنگ نیز به زودی این سرویس فعال خواهد شد.
همراه اول مدعی شده که همراه یار را در آینده نزدیک در مراکز تمام استان های کشور فعال خواهد کرد.

انتهای پیام/