نرخ پیامک‌های بانکی افزایش یافت/۳۰ تومان + هزینه پیامک + حق اشتراک سالیانه!

0
23

با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به شبکه بانکی، کارمزد خدمات بانکی از امروز اول آذرماه افزایش یافت.

به گزارش بادیجی، طبق بخشنامه بانک مرکزی از امروز (شنبه اول آذرماه) کارمزد خدمات بانکی از جمله کارت به کارت افزایش یافته است؛ ضمن اینکه انتقال وجه از طریق پایا و ساتنا که قبلاً رایگان بود نیز مشمول کارمزد شد.

بر همین اساس کارمزد کارت به کارت به‌ازای انتقال هر یک‌میلیون تومان از ۵۰۰ به ۶۰۰ تومان افزایش یافت و در صورت افزایش هر یک‌میلیون تومان در فرایند کارت به کارت معادل ۲۴۰ تومان به این هزینه اضافه می‌شود.

نکته مهم در بخشنامه بانک مرکزی اعمال کارمزد برای خدمات پایا و ساتنا است، کارمزد انتقال وجه بین‌بانکی پایا ۱صدم درصد مبلغ تراکنش، از ۲۰۰ تومان تا ۲۵۰۰ تومان در پرداخت‌های انفرادی و ۱۰۰ تومان به‌ازای هر تراکنش در پرداخت‌های گروهی است.

کارمزد انتقال وجه بین‌بانکی ساتنا نیز ۲صدم درصد مبلغ تراکنش تا سقف ۲۵ هزار تومان کارمزد تعیین شده است.

هرچند برای افتتاح حساب و صدور دفترچه سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز کارمزدی تعیین نشده است اما هزینه افتتاح حساب سپرده کوتاه‌مدت متمرکز ۵هزار تومان و صدور هر جلد دفترچه صرفاً برای حساب‌های کوتاه‌مدت نیز ۴۸۰۰ تومان شده است.

همچنین هزینه ارسال پیامک برای اطلاع‌رسانی با گرفتن رضایت مشتری معادل ۳۰ تومان به‌اضافه هزینه پیامک و حق اشتراک سالیانه خواهد بود.

ضمن اینکه هزینه صدور دسته‌چک به‌ازای هر برگ چک ۲هزار ریال به‌همراه هزینه تمبر چک خواهد بود؛ کارمزد رفع سوءاثر برای هر برگ چک ۱۲هزار تومان تعیین شده است.

صدور کارت مغناطیسی هوشمند در شعب بانکی با کارمزد ۶هزارتومانی همراه خواهد بود ضمن اینکه کارمزد صدور رمز جدید برای انواع کارت‌های بانکی (نقدی، اعتباری و هدیه) در شعبه به‌درخواست مشتری هزار تومان تعیین شده است.

همچنین کارمزد اعلام مانده کارت ــ خودپرداز/کیوسک شتابی ۱۲۰۰ ریال و اعلام مانده کارت و صورت‌حساب ۱۰ گردش آخر ۲۴۰۰ تومان تعیین شده است.

با بخشنامه جدید بانک مرکزی که از امروز اجرایی شد، هزینه ارائه صورت‌حساب سال جاری هر صفحه ۶۰۰ تومان و برای سال‌های گذشته به‌ترتیب ۶۰۰ و ۷۲۰ تومان می‌شود.

اخذ کد بورسی در شعب بانکی نیز با بخشنامه جدید بانک مرکزی مشمول کارمزد ۵هزارتومانی می‌شود.

گفتنی است،‌ بانک مرکزی در دستورالعملی به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست‌بانک، مؤسسات اعتباری غیربانکی و بانک مشترک ایران ــ ونزوئلا، جداول کارمزد خدمات بانکی (ریالی و الکترونیکی) متضمن حداکثر نرخ‌های قابل وصول را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

بر این اساس، دریافت نرخ‌های جدید کارمزد خدمات بانکی از ابتدای آذرماه ۱۳۹۹ (۱۳۹۹٫۰۹٫۰۱) مجاز است و بخشنامه جدید جایگزین بخشنامه‌های متناظر قبلی کارمزدهای خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی می‌شود.

همچنین در این اطلاعیه تأکید شده است که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند به‌منظور رقابت با یکدیگر، حداکثر تا ۳۰ درصد و برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، مستمری‌بگیران و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) حداکثر تا ۱۰۰ درصد مبالغ مندرج در جداول ابلاغی نرخ‌های کمتری را اعمال نمایند.

انتهای پیام/