مصوبه رگولاتوری برای تایید صلاحیت مدیران اپراتورها باطل شد

0
43

​​​​​​​هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک مصوبه ، دخالت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی ارکان مدیریتی شرکت‌های تجاری ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات را رد کرد.

​​​​​​​به گزارش بادیجی، دیوان عدالت اداری اعلام کرد که با شکایت یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با خواسته ابطال مصوبه شماره یک جلسه شماره ۲۹۴ مورخ ۹۸/۶/۲۴ ، موضوع در دستور کار هیات عمومی دیوان عدالت اداری قرار گرفت.

موضوع شکایت مربوط به مصوبه مورد اشاره بود که طی آن کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ، الزامات احراز صلاحیت حرفه ای و تخصصی برای تصدی سمت های هیات مدیره ، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیش از ۵۰۰ هزار کاربر را تصویب کرده بود.

این را هم بخوان: «مینا مهرنوش» ماندنی شد
این را هم بخوان: مهرنوش؛ رایتل حیاط‌خلوت برخی گروه‌ها بود

در نهایت هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، مصوبه مورد شکایت را که بر اساس آن سمت ها ، رشته های تحصیلی و سوابق حرفه ای و تخصصی خارج از ضوابط تعیین شده توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ، نمی توانند به عنوان اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت های تجاری ارایه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات ، انتخاب شوند ، مغایر با حکم مقنن در ماده ۱۱۱ قانون تجارت دانست و اعلام کرد که مستنبط از مفهوم مخالف ماده ۱۱۱ قانون تجارت ، سایر اشخاص جز اشخاص ذکر شده در حکم ماده یاد شده می توانند به مدیریت شرکت انتخاب شوند ، بنابراین سلب حقوق قانونی افراد منوط به اذن و حکم مقنن است و به این ترتیب مصوبه مورد شکایت از این حیث نیز باطل شد. گفتنی است که مصوبه سازمان تنظیم مقررات در شهریورماه سال گذشته و در زمان انتصاب مینا مهرنوش به مدیریت عاملی رایتل از سوی شستا اعلام شد.

در همان زمان شرکت رایتل شکایتی را در دیوان عدالت اداری طرح کرد و دیوان نیز اعلام کرد که تا زمان رسیدگی به این شکایت ، از برکناری مینا مهرنوش خودداری شود.

انتهای پیام/