همزمان با کشورهای دیگر؛

مراسم روز جهانی دختران و ICT در ایران برگزار شد

0
15

ایران مانند تمام کشورهای دیگر که عضو اتحادیه جهانی مخابرات هستند برای چندمین سال متوالی، صبح امروز (پنجشنبه – پنجم اردیبهشت مراسم روز جهانی دختران و ICT را با حضور امیر ناظمی؛ رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مدیران کسب و کارهای موفق در پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار کرد.

به گزارش بادیجی، سازمان فناوری اطلاعات با مشارکت افراد فعال در زمینه فناوری اطلاعات، کارآفرینان موفق، آموزش و پرورش و سازمان نظام صنفی این سری رویدادها را با هدف چشم‌اندازسازی کارآفرینی برای دختران دبیرستانی برگزار کرد.

دانش‌آموزان ۱۵ مدرسه در این برنامه‌ها مشارکت داشتند، این دانش‌آموزان طی دوره‌هایی سه روزه براساس ایده‌های خلاقانه خود، گروه‌هایی را شکل دادند و با مربیانی که برای آنها در نظر گرفته شده بود مهارت‌آموزی را آغاز کردند.

این مربیان که همگی جزو مدیران کسب و کارهای موفق و شناخته شده هستند، در راستای مسئولیت اجتماعی خود در این برنامه مشارکت کردند.

این مربیان صبح امروز پنجشنبه (۵ اردیبهشت ) در باغ کتاب، دانش‌آموزان برگزیده این رویدادها به ارائه کارهای خود می‌پردازند.

توانمندسازی دختران و زنان، از جمله اهداف برگزاری چنین رویدادهایی است، آشنایی آنها با ابزارهای نوین عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند امکان مشارکت بیشتر زنان را مهیا کند. البته ماجرای مهارت‌‌آموزی این دختران صرفا به رویداد گذشته محدود نمی‌شود و حتی امروز نیز برای آنها در سالن اصلی پنل‌هایی تخصصی در خصوص بررسی وضعیت دختران در فاوا و فضای مجازی برگزار می‌شود.

در کنار برنامه اصلی هفت کارگاه مختلف برای دختران مقطع ابتدایی تا دبیرستان که در این رویدادها شرکت کرده‌اند، برگزار خواهد شد. همایش روز دختران در آی سی تی در باغ کتاب تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام/