گزارشی از یک چالش خیرخواهانه برای تجهیز کادر درمانی

مدیران ارشد و مسئولان حوزه ICT برای حمایت از کادر درمانی کشور آستین بالا زدند

0
68

موسسه خیریه مهرگیتی با راه اندازی یک پویش قصد دارد با همکاری شهروندان مسئولیت‌‏پذیر، برای حفاظت از جان کادر درمانی و در نتیجه کمک به کنترل ویروس کرونا، به تجهیز اقلام ضروری در بیمارستان‏ها اعم از ماسک‏های تخصصی، گان، شیلد و مواد ضدعفونی ‏کننده کمک کند.

به گزارش بادیجی، هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا و اعلام دستور قرنطینه خانگی به عنوان تنها راهکار مقابله مستقیم با آن، اغلب مشاغل در سطح شهرها تعطیل شده و شهرهای کشور عملا از بُعد ظاهر تعطیل شده است، اما در این مدت، جامعه صنفی پزشکان و پرستاران کشور نه تنها تعطیلی به خود ندیدند، بلکه با اعمال شیفت‌های بیشتر کاری با ساعات طولانی‌تر، نوعی ایثار در برابر جامعه و مردم از خود به نمایش گذاشتند که نه تنها ایران بلکه تمامی کشورهای درگیر این ویروس به احترام آنان ایستاد و کلاه از سر برداشت.

با توجه به نوع انتشار و ماهیت رفتاری این ویروس، شاید به نظر می‌رسید کاری از دست مردم ساخته نیست، اما اکنون در برخی نقاط کشور کار به جایی رسیده است که نیاز شدید به کمک‌های مردمی احساس می‌شود.

در همین راستا موسسه مردم نهاد مهرگیتی بار دیگر و بعد از اجرای موفق کمپین «نوسازی و تجهیز هنرستان دخترانه نرجس خانعلی‌زاده»، به سراغ اجرای کمپین جدیدی برای «کمک به خرید تجهیزات ایمنی برای کادر درمان» رفته است.

این موسسه در حالی به حمایت تمام قد از کادر درمان به پاخاسته که با توجه به رسالت مردم نهادی آن، نیازمند اجماع حمایت‌های مردمی و کمک‌های خیرخواهانه برای پیشبرد این هدف متعالی است.

شعار این کمپین «تو مراقب بیماران‌مان باش، من مراقب تو» است. قطعا اگر بدانیم که در صورت کمبود تجهیزات، هر ۸ ساعت یک نفر از کادر درمانی از چرخه درمان خارج می‌شود، به یاری این کمپین رفته و هر کدام به وسع خود حمایت‌های مالی و معنوی‌مان را انجام می‌دهیم.

شیوه ورود به این کمپین و حمایت از کادر درمانی بیمارستان‌ها

هر چند بنابر اعلام این کمپین، با توجه به تنگ بودن زمان کمک‌های نقدی باید هر چه سریع‌تر جمع‌آوری شود اما اگر در حال حاضر قادر به کمک نقدی نیستید، با استفاده آدرس (http://www.parmoon.com/giti) میتوانید خود را به عنوان حامی کمپین معرفی و سه نفر از دوستان‌تان را نیز به حمایت دعوت کنید.

با مراجعه به این لینک، دو پوستر برای پست و استوری اینستاگرام با عکس خود دریافت خواهید کرد که قادر به اشتراک‌گذاری آن در پیج خود و دعوت از دوستان دیگرتان برای پیوستن به این کمپین خواهید بود.

تاکنون هنرمندان و چهره‌های فرهنگی بسیاری نظیر کوروش سلیمانی، مهدی پاکدل، الهام پاوه‌نژاد، پرستو صالحی، نیما کرمی، بهار ارجمند، امیررضا دلاوری، حدیث فولادوند، نازنین بیاتی و… حمایت‌های خود را از این کمپین اعلام کرده‌اند.

همچنین مدیران و مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور نیز به شکلی کاملا خودجوش به حمایت از این اقدام خیرخواهانه پرداخته‌اند.

به عنوان نمونه حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، ستار هاشمی معاون فناوری اطلاعات و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهرداد ترابیان مدیر کل دفتر هماهنگی استان‌های وزارت ارتباطات و مجری طرح USO، بیژن عباسی آرند مدیر عامل ایرانسل، شاهین آرپناهی مدیرعامل تالیا، بابک تراکمه عضو هیئت مدیره همراه اول، حانیه سامعی مشاور زنان و خانواده وزارت ارتباطات و سید محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری به این کمپین پیوسته و از محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایمان میری مدیر عامل های‌وب، مهدی غیناقی عضو هیئت مدیره اپراتور اول، داود زارعیان معاون مخابرات ایران و تعدادی از چهره‌های شناخته شده حوزه ICT دعوت کرده‌اند تا به این چالش خیرخواهانه ملحق شوند.

انتهای پیام/