مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال مخالفت کرد

0
37

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه‌ فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال مخالفت کردند.

به گزارش بادیجی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه در اجرای ماده ۴۰ آیین نامه داخلی با درخواست تشکیل کمیسیون ویژه‌ فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال مخالفت کردند.

«مجتبی رضاخواه» به عنوان نماینده درخواست کننده تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در این باره گفت: بنابر ماده ۴۰ قانون آیین نامه داخلی، مجلس برای رفع مشکلات حساس و اساسی کشور می توان کمیسیون ویژه تشکیل داد.

نماینده مردم تهران افزود: در شرایط فعلی بسیاری از مشاغل به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکل روبه‌رو شده است با تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال می‌توان مسائل و مشکلات در این زمینه را برطرف کرد؛ اکنون دولت به دلیل نداشتن بانک اطلاعاتی کامل نمی‌تواند از افراد آسیب‌پذیر به درستی حمایت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در ۲ حوزه قانونگذاری از طریق تدوین پیش‌نویس استفاده از ارزهای دیجیتال و پیش‌نویس فعالیت‌های اقتصاد دیجیتال و در حوزه نظارت از طریق تشکیل هر چه سریعتر دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات به رفع مشکلات موجود در فضای مجازی کمک می کند.

همچنین نمایندگان در جلسه علنی امروز همچنین کلیات طرح مالیات بر خانه های خالی موافقت کردند.

انتهای پیام/