غول‌هایی که در ایران بیکار می‌مانند

0
102

هفته قبل وزارت ارتباطات به واسطه انتصاب مدیرعامل جدید رایتل، به مصوبه صادر کرد مبنی بر اینکه
مدیران اپراتورهای بالای نیم میلیون کاربر باید در یکی از رشته های برق، کامپیوتر، IT، صنایع، مدیریت، حقوق، اقتصاد یا حسابداری درس خونده باشن تا بتونن مجوز کار توی این اپراتورها رو از این وزارتخونه بگیرن.

به گزارش بادیجی، عصر ارتباط این هفته نوشت: هدفشون هم از این کار خب حتما خیر و صلاح کشور و ملت بود که هر کسی راه نیفته بیاد توی این اپراتورها و باعث ایجاد ضرر و زیان توی بخش ارتباطات کشور بشه. خب این مصوبه خیلی سر و صدا به پا کرده و هنوزم ادامه داره.

اما یه آدم جنس خرابی اومد توی یه گروهی که من هم توش بودم یه تیکه انداخت وسط ورفت که خب خودش شد یه سوژه برای مطلب این هفته طرف گفت با این حساب اگه یکی مثل بیل گیتس مالک مایکروسافت و استیو جابز مالک اپل (البته اگه زنده بود)، پا می شدن، میومدن ایران، اینجا کاری براشون وجود نداشت و صلاحیت پست گرفتن توی شرکت های بزرگ رو پیدا نمی کردن، لذا یا باید می رفتن به جا ویندوز نصب می کردن، یا توی مراکز پاسخگویی اپراتورها مشغول می شدن یا اگه از کار کارمندی خوششون نمیومد و سختشون بود، یه کار فناورانه مرتبط دیگه مثل راننده تاکسی اینترنتی هم براشون بود.

خلاصه من خودم حساس شدم برم ببینم دنیا چه خبره و کیا مدرک تحصیلی شون چیه و چی کار کردن و به کجا رسیدن.

البته همین جا قبلش یه چیزی رو روشن کنم که به من زنگ زدن گفتن توی مطلبت حمایتی از مدیرعامل جدید رایتل نکنی، چون از اساس ما کلا با ادامه فعالیت رایتل اون هم از جیب ملت مخالف بوده و هستیم، روی خانمی هم که به عنوان مدیرعامل معرفی شده هم بحث هست و معتقدیم اگه بنا به رزومه باشه خیلی ها جلوتر از ایشون هستن.

خلاصه اگه داریم به مصوبه وزارتخونه ایراد می گیریم معنیش این نیست که با اون خانم موافقیم و باید مدیرعامل بشه یا بمونه.

اما توی تحقیقاتی که من کردم فهمیدم با این مصوبه وزارت ارتباطات خیلی ها اگه پاشن بیان ایران بیکار میشن و اگرچه توی دنیا ترکوندن اما توی کشور ما با عرض شرمندگی کاری براشون نداریم.

بیل گیتس رو که گفتم، یه نیمچه درسی توی رشته حقوق خوند و ول کرد. استیو جابز که هی از این شاخه به اون شاخه پرید.

این بابا زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک هم که کلا از مرحله پرته و روانشناسی خونده، تازه جون کند تا مدرک دکتراش رو بگیره. جک ما موسس علی بابا انگلیسی خونده، استوارت باترفیلد موسس فلیکر فلسفه خونده، پیتر اندریاس تیل موسس Paypal هم بدبختی فلسفه خونده، کارلی فیورینا مدیر موفق اچ پی هم معلم انگلیسی بوده و خلاصه از اینجور آدما که اگه بیان توی ایران بیکار می مونن کم نیستن. این هم بگم و برم. حالانه اینکه تماااام مدیرای دولتی ما توی شغلی که نشستن، درس مرتبطش رو خوندن و از نظر مدیریتی هم موفق بودن، حالا می خواهیم همین الگوی موفق توی اپراتورهامون هم تکرار بشه.

انتهای پیام/