علت اصلی قطعی اینترنت چیست؟

0
35

بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است.

به گزارش بادیجی، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد.

هرچند اصل این اعتراضات از جانب مردم مسالمت آمیز بود، اما در این بین ورود سودجویان و اغتشاشگران روند اعتراضات را به سمت خشونت کشاند بطوریکه در برخی مناطق و شهرها شاهد تخریب و به آتش زدن اموال بیت المال و دولتی توسط اشرار بودیم.

افزایش دامنه نفوذ اشرار در بین مردم و تلاش آنها برای تغییر مسیر اعتراضات مردمی، باعث شد تا مسئولان امنیتی کشور دست به کار شده و اقدامات پیشگیرانه‌ مهمی را برای قطع ارتباط هدایت شده اغتشاشگران فعال در اعتراضات از منابع خارجی انجام دهند.

از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد.

به گزارش میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است.

محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.

انتهای پیام/