درخواست آژانس امنیت ملی آمریکا از کاربران ویندوز

0
102

از مدتی پیش ویندوز چندین بار بیانیه منتشر کرده است که بهتر است به‌علت برخی از مشکلات ویندوز، کاربران هرچه سریعتر کامپیوترهای خود را بروزرسانی کنند.

به گزارش بادیجی، به نظر می‌رسد مشکل ویندوز بیش از حد خطرناک است اما هنوز هم بسیاری از کاربران ویندوزهای خود را بروزرسانی نکرده‌اند.

اکنون آژانس امنیت ملی از کاربران کامپیوتر (مردم و سازمان‌ها) دعوت کرده که هرچه سریعتر ویندوزهای خود را بروزرسانی کنند چراکه نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل ویندوز مشکلاتی دارند که راه را برای هکرها باز می‌کنند. به نظر می‌رسد آسیب‌پذیری نسخه‌های قدیمی ویندوز تا حدی جدی است که حتی پای آژانس امنیت ملی نیز به ماجرا باز شده و این سازمان در کنار مایکروسافت ایستاده تا کاربران را مجبور به بروزرسانی کند.

اگر برایتان سوال است که این آسیب‌پذیری چیست بهتر است بدانید که این آسیب‌پذیری می‌تواند راه را برای نرم‌افزارهای مخربی مانند WannaCry ransomware که از سال ۲۰۱۷ رایج شده‌اند، باز کند. این نوع نرم‌افزارها مسیر دسترسی کاربران به اطلاعاتشان را مسدود می‌کند مگر آن که جریمه پرداخت کنند.

اما این همه ماجرا نیست، اگر برخی از این ویروس‌ها به کامپیوترهای دولتی وارد شوند، باعث می‌شوند امنیت کل سیستم و حتی امنیت شهروندان جامعه به هم بریزد. بر همین اساس نیز مایکروسافت و آژانس امنیت ملی (NSA) از کاربران ویندوز خواسته‌اند تا هرچه سریعتر اقدام به بروزرسانی سیستم‌عامل خود کنند تا با مشکلات امنیتی رو‌به‌رو نشوند.

به گفته سازمان امنیت ملی ایالات متحده، نوعی آسیب‌پذیری که «BlueKeep»، نامیده می‌شود، می‌تواند در سراسر اینترنت بدون تعامل با کاربر و تنها با یک کلیک ساده منتشر شود. این ویروس روی ویندوز ۷، ویندوز XP و سرورهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸ تاثیر می‌گذارد. آسیب‌پذیری BlueKeep تا حدی خطرناک است که مایکروسافت یک اصلاحیه بروزرسانی را برای ویندوز XPکه از سال ۲۰۱۴ متوقف شده، صادر کرده است.

براساس اعلام مایکروسافت نزدیک به یک میلیون کامپیوتر هنوز در برابر آسیب‌پذیری BlueKeep در شرایط ناایمن قرار دارند و این شرکت هشدار داده است کاربران نسخه ویندوز خود را هرچه سریعتر بروزرسانی کنند. سازمان امنیت ملی در بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرد که سازمان‌های بزرگ و مهم دیگری نیز با مایکروسافت برای بروزرسانی سیستم‌هایشان هماهنگ شوند.

انتهای پیام/