ثبت تجاری سیستم‌عامل جدید هواوی

0
20

شرکت هواوی علامت تجاری سیستم‌عامل اختصاصی خود موسوم به هانگ منگ را به ثبت رسانده است؛ این امر نشان می‌دهد تلاش‌های این شرکت در زمینه خودکفایی در تولید سیستم‌عامل بومی جدی است.

به گزارش بادیجی، هواوی درخواست خود را برای ثبت تجاری سیستم‌عامل Hongmeng در ۲۴ آگوست سال ۲۰۱۸ به ثبت رسانده و علامت ثبت شده در این زمینه از ۱۴ می سال ۲۰۱۹ تا ۱۳ می سال ۲۰۲۹ معتبر خواهد بود.

هفته گذشته ریچارد یو چندانگ؛ رئیس واحد کسب و کارهای مشتریان هواوی اعلام کرد که سیستم‌عامل بومی این شرکت از اوایل پاییز امسال در دسترس خواهد بود و عموم کاربران تا قبل از فرارسیدن بهار می‌توانند از آن استفاده کنند.

این اقدام در شرایطی که گوگل دسترسی هواوی به سیستم‌عامل اندروید را محدود کرده و دولت آمریکا نیز فروش انواع نرم‌افزار و برخی متعلقات دیگر را توسط شرکت‌های این کشور به هواوی ممنوع کرده، بسیار معنادار به نظر می‌رسد. هواوی از سال ۲۰۱۲ تلاش برای تولید سیستم‌عامل اختصاصی را آغاز کرده است.

سیستم‌عامل اختصاصی هواوی محصولی جهانی است که علاوه بر گوشی‌های هوشمند، بر روی رایانه‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها، خودروها و محصولات پوشیدنی هوشمند قابل استفاده خواهد بود.

قرار است این سیستم‌عامل با اپلیکیشن‌های اندرویدی و تحت وب نیز سازگار باشد البته هنوز در مورد میزان استقبال از این سیستم‌عامل تردیدهایی وجود دارد.

انتهای پیام/