وزیر ارتباطات:

تلکام حتما برگزار می‌شود

0
71
مراسم سالروز فناوری فضایی با حضور وزیر ارتباطات 14

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به کاهش بازدید عمومی از نمایشگاه تلکام، پیشنهاد شد که تلکام را ۴۵ روز دیگر به جای نمایشگاهی برای حضور عمومی، با فضایی برای گفت‌وگو بین شرکت‌های تولیدکننده، اپراتورها، حاکمیت و دانشگاه‌ها برگزار کنیم و حتما برگزار می‌شود.

به گزارش بادیجی، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه دیدار از شتاب‌دهنده کودک‌آنلاین، با اشاره به اخبار منتشر شده درباره برگزار نشدن نمایشگاه تلکام به دلیل عدم حضور وزارت ارتباطات، اظهار کرد: در چهار سال اخیر وضعیت بازدیدهای عمومی مردم از تلکام رو به کاهش بوده وجنس ارتباطاتی که برقرار می‌شود نیز بیشتر ارتباطات شرکت‌ها با یکدیگر است. نمایشگاه تلکام یکی از کلیدی‌ترین نمایشگاه‌هایی است که در کشور داریم و دستاورد تلکام بخش بزرگی از فعالیت ما را پوشش می‌دهد و ما نیز باید در آن حضور پررنگ داشته باشیم.

وی ادامه داد: با وجود این همکاران ما در سازمان تنظیم مقررات، ارتباطات زیرساخت و پست مطرح کردند که ما به جای اینکه تلکام را همچون نمایشگاه الکامپ برای بازدید عموم برگزار کنیم، فضایی برای تبادل نظر و گفت‌وگو برای شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار، سخت افزار و مصرف‌کننده‌ها که اپراتورها هستند، حاکمیت و دانشگاه‌ها ترتیب دهیم که همچون نمایشگاه‌های ظرفیت با هم گفت‌وگو کنند. با این روش هم مدیریت هزینه‌ها بهتر خواهد بود و هم فیزیک کار به شکل درست پیش می‌رود و نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پیشنهاد این بود که این نمایشگاه با وقفه ۴۵ روزه برگزار شود و سندیکای مخابرات و انجمن تولیدکنندگان هم این دیدگاه را قبول داشتند و اپراتورها نیز برای پیش رفتن در این چارچوب اعلام آمادگی کردند. بنابراین برگزاری تلکام به شیوه جدید و با حضور وزارت ارتباطات به قوت خود باقی است. البته گلایه دوستان ما در وزارت صمت نیز به‌جاست، زیرا تلکام یک نمایشگاه تقویم‌دار است و آن‌ها در حال برنامه‌ریزی هستند. بنابراین مجموعه سازمان تنظیم مقررات و تصمیم‌گیران باید سریع‌تر عمل می‌کردند، اما اطمینان داشته باشید این نمایشگاه با قدرت و جدیت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/