تبلیغات رایتل در شکلی عجیب و با پیامی مستتر! + ویدئو

0
100

اپراتور سوم تلفن همراه اقدام به انتشار موشن گرافیکی تبلیغاتی کرده که به شکلی غیرمستقیم خبر از توقف رومینگ ملی می‌دهد؛ از طرفی ساختار قوانین راهنمایی و رانندگی کشور را نیز رعایت نکرده است!

به گزارش بادیجی، این روزها در ایام قرنطینه خانگی و ایام شیوع کرونا شاهد ابداعات کسب‌وکارها در نحوه و نوع ارائه خدمات خاص‌شان به مردم کشور هستیم؛ گل سرسبد این موضوع در اخبار مربوط به کسب‌وکارهای نوپا به چشم می‌خورد.

اما در همین شرایط که ابداعات بروز و ظهور یافته است و هر کسب‌وکاری به فکر خلق ایده‌ای کاربردی برای رفاه حال مردم درگیر قرنطینه خانگی هستند، برخی کسب‌وکارها نیز به دنبال سوءاستفاده از شرایط حاکم برای بهره‌برداری‌های تجاری هستند.

برای شفاف شدن این موضوع، بیاید مروری بر طرح ملی رومینگ ملی داشته باشیم.

بیش از پنج سال از اجرای طرح “رومینگ ملی” می‌گذرد؛ رومینگ ملی یکی از طرح‌های وزارت ارتباطات بود که طبق آن تمامی مشترکین تلفن همراه در سرتاسر کشور امکان استفاده از آنتن دیگر اپراتورها را داشته باشند و عملا قطعی ارتباط به حداقل ممکن برسد.

این را هم بخوان: ثبت ۱۳ میلیون مکالمه رومینگی
این را هم بخوان: رایتل حیاط‌خلوت برخی گروه‌ها بود

این طرح در راستای منافع مردم و از جهت کسب‌وکاری به منفعت اپراتورهای کوچکتر بود؛ مردم خیالشان راحت بود که با کمترین آنتن‌دهی مواجه می‌شوند و شرکت‌های کوچکتر هم یک شبه راه صد ساله را پیمودند.

به عنوان مثال در همان ایام رایتل شعار “از خزر تا خلیج‌فارس” را در انواع ساختارهای تبلیغاتی خود جای داد؛ در واقع این اپراتور که سالها در انحصار خدمات ۳G بود و رسما فضای رقابتی را از اپراتورهای دیگر گرفته بود، توانست از ظرفیت‌های شبکه‌ای همراه اول و ایرانسل استفاده کند و پوشش شبکه خود را سراسری کند.

حال در این ایام که به علت قرنطینه خانگی، مصرف اینترنت مردم اوج گرفته و حاکمیت ارتباطات مدام در حال افزایش ظرفیت‌ها ارتباطی برای پاسخ به نیازهای مردم و ایجاد تجربه‌ای شگفت‌انگیز در مصرف اینترنت است، رایتل موشن گرافیکی را منتشر کرده که حکایت از کیفیت پایین شبکه دو اپراتور اصلی کشور و خدمات باکیفیت خودش دارد.

طبیعتا اولین سوالی که مطرح می‌شود، مگر رایتل براساس پروتکل رومینگ ملی از ظرفیت فرکانسی و شبکه همراه اول و ایرانسل استفاده نمی‌کند؟ پس چطور می‌شود کیفیت سرویس دو اپراتوری که ظرفیت‌های لازم را برای اپراتور سوم فراهم کرده‌اند، بد باشد اما کیفیت اپراتوری که روی شبکه آنها سوار است، خوب باشد؟!

خب اگر این موشن گرافیک تبلیغاتی را مشاهده کرده باشید، سوال دوم ممکن است این باشد که مگر مسیرهای رفت و برگشت اتوبان‌های کشور ما مانند کشورهای اروپایی بالعکس است؟!

این ویدئو، اتوبانی را به تصویر کشیده که هیچ شباهتی به اتوبان‌های ایران ندارد؛ البته شاید مخاطبان این تبلیغ نیز در خارج از مرزهای کشور حضور داشته باشند و این اپراتور خواسته از ابعاد فراملی خود بگوید!

این شیوه بازاریابی عجیب هم در این شرایط جای بسی تعجب دارد؛ انتظار می‌‌رفت اگر رومینگ ملی متوقف شده و دیگر قراردادی در این زمینه بین اپراتورها نیست به شکل شفاف و رسمی از سمت مقام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شود تا مردم نیز در تصمیم‌گیری‌هایشان برای انتخاب یک اپراتور موبایل، آگاهی کامل داشته باشند.

موشن گرافیکی که اخیرا رایتل منتشر کرده به شرح زیر است:

انتهای پیام/