وزیر آموزش و پرورش:

بیش از ۹۷ درصد مدیران مدارس عضو “شاد” هستند/ثبت رکورد یک میلیارد انتقال پیام و اطلاعات در یک روز

0
66

وزیر آموزش و پرورش گفت : بیش از ۹۷ درصد مدیران مدارس در «شاد» عضو شده اند و همچنین ۷۵ درصد کلاس های درس تشکیل شده است و بیش از ۱۰ میلیون دانش آموز عضو شبکه «شاد» شده اند .

به گزارش بادیجی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست با وزرای ادوار آموزش و پرورش با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، اظهار کرد: پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا که اجتناب ناپذیر بود و بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دانش آموز را در سراسر جهان از حضور در مدرسه محروم کرد.

وی افزود: آموزش و پرورش باید برای تداوم آموزش دانش آموزان اقداماتی انجام می داد. یک راه انتظار تا بازگشایی مدارس بود ، اما نمی دانستیم دورنمای این بازگشایی چه زمانی است و البته وقفه طولانی مدت به جریان یادگیری آسیب وارد می کرد.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد : اولین کار که به کمک سازمان صداوسیما انجام شد ، پخش برنامه های آموزشی از شبکه های تلویزیونی بود و در فاصله چند روز معلمان آموزش دهنده شناسایی و به صداوسیما معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع نظرسنجی ها پخش برنامه های آموزشی از تلویزیون ارتقای رتبه داشته است، گفت: بیش از ۲۷ میلیون بار فیلم های آموزشی دانلود شده است. در روش پخش برنامه های آموزشی از صداوسیما این معایب وجود داشت که آموزش ها تعاملی نبود و همچنین ما بیش از۲۵۰ عنوان درس داریم که امکان پوشش کامل دروس از طریق تلویزیون وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: معلمان در فضای مجازی خلاقیت هایی زیادی داشتند و از این آزمون خوب بیرون آمدند ، اما نیاز داشتیم تا طی یک برنامه هماهنگ آموزش ها انجام بگیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: در طی سال های مختلف اقداماتی انجام گرفته بود ، اما ما در شرایطی بودیم که باید به سرعت به برنامه ریزی اقدام می کردیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه در مرحله اول پنج پیام رسان اعلام آمادگی کردند ، گفت : از مدارس خواستیم تا به طور اختیاری پیام رسان را انتخاب کنند ، اما در ادامه کار ، هیچ کدام از پیام رسان ها نتوانستند خواسته های ما را برآورده کنند. در ادامه این مسیر ، اپراتور اول پلتفرمی را در اختیار ما قرار داد که تا چهل میلیون جمعیت را پوشش می دهد و تا ۱۵ سال نیز خدمات فنی و پشتیبانی را انجام خواهد داد.

وی تأکید کرد : اولویت آموزش و پرورش در انتخاب پلتفرم این بود که اطلاعات آموزش و پرورش در اختیار دیگران قرار نگیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه این دو ماه اخیر بدون تعطیلی پیگیر آغاز به کار شبکه آموزش دانش آموزی بودیم ، گفت : ثبت نام در این شبکه با دوره ابتدایی شروع شد و پس از آن برای دوره متوسطه انجام گرفت. وی گفت: بیش از ۹۷ درصد مدیران مدارس در شاد عضو شده اند و همچنین ۷۵ درصد کلاس های درس تشکیل شده است و بیش از ۱۰میلیون دانش آموز عضو شبکه شاد شده اند.

همچنین برای امنیت بیشتر ارتباط بین دانش آموزان در این شبکه بسته شده است و کانال محتوا نیز تعبیه شده که دستیار معلم است و حاوی ابزار ها و محتوای آموزشی است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سرعت این شبکه از پیام رسان های داخلی بیشتر و قیمت کمتری دارد ، اظهار کرد : عده ای گوشی هوشمند ندارد و یا منطقه زندگی شان پوشش اینترنتی ندارد که ما برای آن ها نیز اقداماتی انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه مدرسه کارکرد های متنوعی دارد و هیچ برنامه ای جایگزین مدرسه نمی شود ، گفت : شبکه شاد در این شرایط تعطیلی مدارس به عنوان راه کلی که می تواند بخش عظیمی از دانش آموزان را تحت آموزش قرار بدهد و به عنوان یک ابزار سازمانی مطرح شده و خوشبختانه با استقبال خوبی هم روبرو شده است.

حاجی میرزایی افزود : البته تعدادی از دانش آموزان هم به دلایل متعددی امکان استفاده از این ابزار را ندارند که به همه مدیران ابلاغ کردیم که مراقبت حداکثری داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که هیچ دانش آموزی از فرصت آموزش و یادگیری به دلیل عدم دسترسی به شبکه شاد محروم نخواهد شد.

وی بابیان اینکه فضایی تعاملی برای والدین در این شبکه ایجاد خواهد شود ، خاطرنشان کرد : روز گذشته این شبکه یک میلیارد انتقال پیام و اطلاعات داشته است و خوشبختانه شاد ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در آینده می توانیم ده تا ۱۵درصد آموزش ها را از طریق این شبکه انجام بدهیم.

انتهای پیام/