بزرگترین هک تاریخ توییتر رقم خورد

0
39

این شاید بزرگترین هک تاریخ توییتر باشد. اکانت‌های شخصیت‌های مشهوری چون باراک اوباما، جو بایدن، جف بزوس، بیل گیتس، ایلان ماسک و اکانت شرکت‌هایی چون اپل و اوبر همه با هم هک شدند. هکر یا هکرها یک درخواست داشتند ارسال بیت‌کوین در ازای دریافت مبلغ بالاتر و تاکنون ۱۱۸ هزاردلار پول از مردم به حسابشان سرازیر شده است.

به گزارش بادیجی به نقل از آی تی ایران، چه کسی پشت این حمله بزرگ به یکی از مهمترین شبکه‌های اجتماعی است؟ یکی از گزارشگران سایت Vice به نام جوزف کاکس که یک متخصص در زمینه امنیت سایبری است می‌گوید در شبکه‌های زیرزمینی هک تصاویری از دسترسی یک شخص به ابزار مدیریت داخلی توییتر دست به دست می‌شود.

گفته می‌شود این ابزار صرفا در اختیار کارکنان توییتر است و از آن برای تعامل با اکانت‌های مختلف استفاده می‌شود. ظاهرا از این ابزار برای تغییر مالکیت اکانت‌ها استفاده می‌شود. فعلا شایعاتی در مورد اینکه یکی از کارکنان توییتر در این ماجرا نقش داشته هم بر سر زبان‌هاست.

در هر حال به نظر می‌رسد دلیل این اتفاق هرچه باشد یک شکست بزرگ امنیتی برای توییتر به حساب می‌آید.

تصویری از ابزار داخلی توییتر که برای هک مورد استفاده قرار گرفت. نشریه مادربرد می‌گوید که هکرها این تصویر را در اختیارشان قرار داده است.

تصویری از ابزار داخلی توییتر که برای هک مورد استفاده قرار گرفت. نشریه مادربرد می‌گوید که هکرها این تصویر را در اختیارشان قرار داده است.

خود توییتر عصر پنج شنبه در یک رشته توییت پذیرفت که هک شدن ابزار داخلی این شرکت باعث این اتفاق بوده است. به گفته توییتر هکرها با استفاده از مهندسی اجتماعی برخی از کارکنانی را که به این سیستم دسترسی داشته‌اند را فریب داده‌اند.

با این حال توییتر توضیحی درباره چگونگی این هک نداده است.

در همین حال سایت مادربرد گفت و گویی را با هکرها انجام داده که گفته‌اند با متقاعده کردن یکی از کارکنان توییتر در ازای دریافت مبلغی آدرس ایمیل برخی از شناخته‌شده‌ترین اشخاص حاضر در توییتر را به آدرس ایمیل هکرها تغییر دهد تا بتوانند روی آن کنترل داشته باشند.

سایت مادربرد همچنین اسکرین شات‌هایی از ابزار داخلی توییتر که توسط هکرها گرفته شده را منتشر کرد.

تنها اکانت‌های هک شده و اکانت برخی کاربران دارای تیک آبی یا به اصطلاح وریفاید شده را از توییت کردن یا تغییر پسورد بازدارد.

در میان اکانت های هک شده اکانت افراد سیاسی و حتی سلبریتی‌ها و رسانه‌های بزرگ دیده می‌شود و همین برای بزرگ کردن این خبر کافی است.

جک دورسی بنیانگذار و مدیرعامل توییتر دیشب در یک توییت نوشت روز سختی برای همه آنها در توییتر بوده و بابت چنین اتفاقی همه احساس بسیار بدی دارند. دورسی گفته که مسیر نفوذ شناسایی شده و به زودی اطلاعات کامل درباره آن گفته خواهد شد.

انتهای پیام/