برنامه اتحادیه اروپا برای مقابله با اخبار جعلی

0
83

اتحادیه اروپا قصد دارد برای مقابله با انتشار اخبار جعلی در اینترنت، خواستار دریافت اطلاعات بیشتری از پلتفورم‌های بزرگ آنلاین شود تا منابع انتشار این نوع خبرها را راحت‌تر شناسایی کند.

به گزارش بادیجی، اتحادیه اروپا اعلام کرده که پلتفورم‌های آنلاین باید برای مقابله با انتشار اخبار و اطلاعات دروغ بیشتر تلاش کنند و اطلاعات مربوط به تلاش‌های خود را در این زمینه با مقامات مسئول اروپایی به اشتراک بگذارند.

این اتحادیه به‌تازگی روسیه را به تلاش برای اختلال در انتخابات پارلمان اروپا که ماه گذشته برگزار شد، متهم کرده و مدعی شده روس‌ها با انتشار اخبار دروغین و مایوس‌کننده تلاش کردند تا رای‌دهندگان را به عدم مشارکت و ماندن در منازل وادار کنند.

براساس گزارش اتحادیه اروپا که نسخه‌ای از آن به دست خبرگزاری رویترز افتاده، این اتحادیه در حال بررسی میزان جدیت پلتفورم‌های بزرگ اینترنتی مانند گوگل، فیس‌بوک، توئیتر و غیره برای مقابله با اخبار جعلی است و امیدوار است از کمک و حمایت آنها بهره‌مند شود.

در بخش‌هایی از این گزارش به تلاش‌های مداوم و پایدار روسیه برای ترویج دیدگاه‌های افراطی و دوقطبی‌سازی فضای انتخاباتی از طریق انتشار مطالب دروغین در شبکه‌های اجتماعی نیز اشاره شده است. روسیه هنوز واکنشی به این ادعاها نشان نداده اما معمولاً اتهامات مشابه را تکذیب کرده است.

انتهای پیام/