بحران مسکن در کالیفرنیا؛ اپل وارد میدان شد

0
19

شرکت اپل اعلام کرد که ۴۰۰ میلیون دلار را در زمینه ساخت خانه‌های ارزان قیمت در ایالت کالیفرنیا و کمک به افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه می‌کنند، اختصاص خواهد داد.

به گزارش بادیجی، این سرمایه گذاری بخشی از پروژه ۲٫۵ میلیارد دلاری اپل برای مقابله با بحران مسکن در کالیفرنیاست که قرار است در طی چند سال مورد استفاده قرار گیرد. با این ۴۰۰ میلیون دلار، اپل با مرکز Housing Trust Silicon Valley همکاری خواهد کرد تا بتوانند بیش از ۲۵۰ مسکن با قیمت مناسب را در این ایالت بنا کنند.

اپل همچنین با مرکز مالی مسکن کالیفرنیا نیز وارد همکاری شده تا وام‌هایی را جهت کمک به افرادی با میزان درآمد کم و متوسط برای خرید خانه در نظر بگیرند. بخش عمده تمرکز این پروژه، روی نظامیان بازنشسته، بی‌خانمان‌ها و افراد دارای معلولیت معطوف خوواهد بود. البته معلمان و آتشنشانان نیز در این طرح قرار دارند و به آن‌ها نیز در تهیه مسکن کمک خواهد شد.

سال گذشته، مایکروسافت و گوگل نیز از تصمیم خود برای کمک و سرمایه گذاری در این حوزه خبر داده بودند.

مایکروسافت اعلام کرد که ۵۰۰ میلیارد دلار را برای مقابله با بحران مسکن در سیاتل اختصاص خواهد داد.

گوگل نیز برنامه‌های زیادی را در سر دارد و اعلام کرد که زمین‌هایی به ارزش ۷۵۰ میلیارد دلار را برای ساخت مسکن در نظر گرفته و حدود ۲۵۰ میلیون دلار نیز به سازندگان مسکن برای ساخت ۵۰۰۰ خانه ارزان‌قیمت اختصاص خواهد داد.

این شرکت همچنین کمکی ۵۰ میلیون دلاری را به سازمان‌های مردم‌نهاد که در زمینه کمک به مردم بی‌خانمان و آواره فعالیت می‌کنند، اعطا خواهد کرد. در همین رابطه، اخیرا شرکت آمازون نیز اقداماتی را انجام داده است.

انتهای پیام/