اپراتورِ اول توسعه ارتباطات روستایی مشخص شد

0
25

جدیدترین گزارش وزارت ارتباطات از وضعیت توسعه ارتباطات می‌گوید که، همراه اول علاوه بر ارائه خدمات خود به ۹۶٫۵ درصد از جمعیت کشور، توانسته رکورد توسعه ارتباطات روستایی را به دست آورد و حدود ۴۵ هزار روستای کشور را تحت پوشش آنتن‌های خود قرار دهد.

به گزارش بادیجی به نقل از خبرگزاری موج ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش وضعیت پوشش شهرها، روستاها و جاده ها در سه ماهه سوم سال ۹۸ را به تفکیک اپراتورها منتشر کرده است که نشان می دهد اپراتورها بیشتر در چه مناطقی خدماتشان را ارائه می کنند.

از نظر بعد جمعیتی همراه اول با پوشش ۹۶٫۵ درصد از جمعیت ایران خدمات خود را در گستره بیشتری به هموطنان مناطق مختلف ارائه کرده است که این محدوده شامل ۱۲۵۲ شهر و ۴۴ هزار و ۹۱۸ روستا می شود. البته این اپراتور پوشش دهی خود را در مناطق غیرمسکونی را نیز بهبود بخشیده به طوری که با تحت پوشش قراردادن ۸۲ هزار کیلومتر از جاده های کشور حدود ۸۶٫۴۱ درصد از تمام جاده های کشور را زیر چتر خدمات خود قرار داده است.

در این گزارش ایرانسل که حدود ۸۶٫۹۴ درصد از جمعیت ایران را تحت پوشش خدمات خود قرار داده ۱۳۰۲ شهر را تحت پوشش خود قرار داده، اما در بخش روستایی نسبت به اپراتور اول ضعیف تر کار کرده و تنها ۱۶ هزار و ۸۶۵ روستا را زیر چتر خدمات خود قرار داده که در مناطق غیرمسکونی نیز با توسعه وضعیت پوشش دهی خود به ۶۴ هزار کیلومتر جاده، حدود ۶۷٫۳۹ درصد از جاده های کشور را در سیطره خدمات خود قرار داده است، اما هنوز فاصله ای تقریبا ۱۹ درصدی با اپراتور اول در زمینه پوشش جاده ای دارد.

رایتل در گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نسبت به دو اوپراتور دیگر شرایط خوبی ندارد و تنها ۴۸۰ شهر و ۷۷ روستا را زیر پوشش خدمات خود قرار داده است که حدود ۶۲٫۴۴ درصد از جمعیت کشور را شامل می شود. در بخش مناطق غیرمسکونی نیز این اپراتور ۲۷٫۹۱۴ کیلومتر از جاده ها را که ۲۹٫۳۶ درصد از تمام جاده های کشور را دربرمی گیرد زیر چتر خدمات خود قرار داده که در رقابت با سایر اپراتورها جایگاه ضعیفی است.

انتهای پیام/