اعتراف ترامپ به حمله سایبری به روسیه

0
25
ترامپ
ترامپ

ترامپ به یکی از حملات سایبری انجام شده از سوی دولت آمریکا به سازمانی روسی در طی انتخابات میان دوره‌ای این کشور در سال ۲۰۱۶ اعتراف کرده است.

به گزارش بادیجی، آمریکا معمولا حملات سایبری خود به روسیه را مخفی نگه می‌دارد اما دولت این کشور به‌تازگی از یکی از این حمله‌ها پرده برداری کرده است. ترامپ به‌تازگی در مصاحبه با واشنگتن‌پست تائید کرده است که حمله‌ای سایبری را علیه آژانس تحقیقانی اینترنت طرح‌ریزی کرده است که از روز انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۸ آغازشده و چند روز ادامه داشته است.

ترامپ این حرکت را موفقیت‌آمیز خوانده است.

جالب است بدانید که آژانس تحقیقاتی اینترنت در واقع یک تیم مخرب است که عامل اصلی دخالت روسیه در انتخابان سال ۲۰۱۶ امریکا محسوب می‌شود.

ترامپ همچنین به‌صورت نادرست مدعی شد که اوباما در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ مسکوت مانده است.

البته اوباما در اکتبر ۲۰۱۶ به‌صورت کاملا عمومی از روسیه به دلیل هدف قرار دادن دموکرات‌ها انتقاد کرد و تحریم‌هایی را نیز علیه این دولت اتخاذ کرد.

گزارش‌ها همچنین اظهار کردند که اوباما در ماه اوت همان سال و پس از اطمینان حاصل کردن از دخالت روسیه در انتخابات، سازمان سایبری مخفیانه‌ای را تأسیس کرد.

حمله سایبری آمریکا به روسیه در سال ۲۰۱۸ به‌منظور تخریب تلاش‌های این دولت برای بروز شک و تردید در مشروعیت نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای بود که درنتیجه آن دموکرات‌ها بار دیگر کنترل مجلس نمایندگان ایالات‌متحده را بر عهده گرفتند.

به نظر می‌رسد که ترامپ با این اقدام سعی دارد تا سیاست‌های خود علیه دولت روسیه را تغییر بدهد. او پیش‌ازاین از سخنان پوتین در رابطه با نفی حملات دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرده بود ولی در اینجا حداقل یکی از حملات سایبری این کشور علیه آمریکا را تائید کرده است.

آن‌طور که به نظر می‌رسد، تمامی سازمان‌های‌امریکایی و غول‌های اینترنت این کشور بیشتر توجه خود را به سمت اقدامات احتمالی روسیه در طی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا معطوف کرده‌اند. این مقامات و کمپانی‌ها در پی آن هستند که بدانند آیا اظهارات ترامپ به تخریب‌های مشابه خواهد انجامید یا خیر.

انتهای پیام/