اظهارنظر مدیر گوگل درخصوص تجزیه شرکت‌های فناوری

0
60

مدیر ارشد اجرایی گوگل در یک مصاحبه خبری اعلام کرد که شرکت‌های فناوری نباید تجزیه شوند زیرا بزرگ بودن آنها سبب می‌شود، بدون نگرانی از سودآوری در فناوری‌های آینده سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش بادیجی، «ساندار پیچای»؛ مدیر ارشد اجرایی گوگل معتقد است این شرکت نباید تجزیه شود. این درحالی است که قانونگذاران دولت فدرال و نمایندگان کنگره تحقیقات گسترده‌ای در شرکت‌های بزرگ فناوری را آغاز کرده‌اند.

درهمین راستا پیچای در مصاحبه با شبکه خبری «سی ان ان» گفت: بزرگ بودن شرکت گوگل اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی درباره سودآوری کوتاه مدت در فناوری‌های آینده سرمایه‌گذاری کند. همچنین این موضوع برای شرکت‌ها مزایای بسیاری دارد و باید این مهم را درک کرد. شرکت‌های بزرگ مشغول سرمایه‌گذاری در فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی هستند.

پیچای حتی اشاره کرد در صورتیکه گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود. زیرا چنین تحقیقی سبب می‌شود رقبایی مانند چین از این فرصت استفاده کنند.

او در این باره افزود: کشورهای بسیاری در سراسر جهان آرزو دارند سیلیکون ولی مخصوص خود را تأسیس کنند و دولت‌های این کشورها نیز از شرکت‌هایشان حمایت می‌کنند.

این اظهارنظرهای پیچای در حالی بیان می‌شود که گوگل و شرکت‌های فناوری بزرگ دیگر مانند فیس‌بوک و آمازون به‌دلیل عملکرد خود در حوزه‌های حفظ حریم شخصی، سانسور، آسیب به روزنامه‌نگاری محلی و روش‌های انحصارجویانه مورد انتقاد هستند.

انتهای پیام/