اسپاتیفای در حال بررسی ساخت اسپیکر هوشمند برای خودرو است

0
25

در گذشته شاهد انتشار اخباری در زمینه طراحی و ساخت اسپیکری هوشمند با نام Car Thing برای خودرو توسط اسپاتیفای بودیم؛ اسپاتیفای به‌تازگی اعلام کرده که در حال بررسی و آزمایش این اسپیکر است.

به گزارش بادیجی، اسپاتیفای اعلام کرده است که در حال بررسی و آزمایش اسپیکر هوشمند جدید خود با هدف ارزیابی نحوه گوش دادن کاربران به موسیقی در خودرو است. بر‌اساس گفته‌های اسپاتیفای، این اسپیکر هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد و اکنون نیز در حال جمع‌آوری داده‌هایی درباره نحوه گوش دادن موسیقی کاربران در خودرو برای اسپاتیفای است.

هنوز اطلاعات و جزئیات خیلی زیادی از مشخصات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اسپیکر مبتنی بر دستیار هوشمند اسپاتیفای برای استفاده در خودرو منتشر نشده است. می‌توان گفت تنها اطلاعاتی که از این اسپیکر هوشمند داریم این است که با استفاده از آن می‌توان در خودرو به موسیقی و پادکست گوش داد و میزان صدا را کنترل کرد.

اسپاتیفای در گفته‌های خود به احتمال عرضه نشدن اسپیکر هوشمند Car Thing اشاره کرده و گفته حتی اگر اسپیکر Car Thing نیز روانه بازار نشود، در آینده قصد داریم اسپیکرهای هوشمند Voice Thing و Home Thing را روانه بازار کنیم. از این‌رو به نظر می‌رسد که اسپاتیفای تنها برای تحقیق و بررسی در زمینه نحوه گوش دادن موسیقی کاربران در خودرو، اسپیکر Car Thing را طراحی کرده است. به هر حال عرضه نشدن این اسپیکر هیچ ضرری به اسپاتیفای نمی‌زند بلکه با استفاده از آن توانسته به داده‌هایی در زمینه نحوه گوش دادن موسیقی کاربران در خودرو دست پیدا کند از طرفی هدف آینده اسپاتیفای تبدیل شدن به برترین شرکت در حوزه پلتفرم صوتی است که حتما به آن دست پیدا خواهد کرد.

اسپاتیفای در زمینه طراحی و توسعه اسپیکرهای مبتنی بر دستیار هوشمند برای استفاده در خودرو گفته است:
«از آن‌جایی که آمریکایی‌ها در هر سال ۷۰ میلیارد ساعت به رانندگی کردن مشغول هستند خیلی مهم است که حین رانندگی به موسیقی و پادکست در خودروی خود گوش دهند، چراکه موسیقی و پادکست می‌تواند رانندگی را برای آنها لذت‌بخش کند و موجب شود که آنها از مدت زمانی که در حین رانندگی هستند بهترین استفاده را بکنند از این‌رو است که برای ما خیلی اهمیت دارد که بتوانیم محصولی را طراحی و تولید کنیم که متناسب با نیاز کاربران در حین رانندگی باشد و بتواند بهترین کارایی را برای آن‌ها داشته باشد.»

انتهای پیام/