استفاده امنیتی توییتر از یک هکر بدنام

0
17

محمد رستم‌پور، فعال رسانه‌ای درباره مدیر جدید بخش امنیت توییتر در کانال تلگرامی خود نوشت: توئیتر، پیتر زاتکو، هکر بدنام را برای تقویت بخش امنیتی خود به خدمت گرفت.

به گزارش بادیجی به نقل از مشرق، وی که بیشتر با نام «ماج» (به معنای لجن سبز) شناخته می‌شود، درست چند ماه پس از آن وارد توئیتر می‌شود که هکرهای بیت‌کوینی چندین حساب کاربری چهره‌های سرشناس را با کمک یک کارمند توئیتر هک کردند.

زاتکو به عنوان رئیس اداره امنیتی توئیتر به خدمت گرفته شده تا «کارکردهای کلیدی امنیتی» این شبکه اجتماعی را برای یک دوره ۴۵ تا ۶۰ روزه در اختیار بگیرد.

وی مستقیماً به جک دورسی، مدیرعامل توئیتر گزارش می‌دهد و ظاهراً آزاد است تا هر تغییر امنیتی که صلاح می‌داند در این کمپانی اعمال کند.

ارتباط صمیمی بزرگان فناوری و تشکیلات اطلاعاتی-امنیتی در تصمیم‌گیری برای استخدام زاتکو تأثیرگذار بوده است.

وی پیش از این با گروه فناوری‌ها و پروژه‌های پیشرفته در گوگل همکاری می‌کرد و پیش‌تر از آن نیز متصدی توزیع بودجه در میان بازیگران امنیت سایبری بود که زیر چتر دارپا (آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی پنتاگون) قرار می‌گرفتند.

در دارپا وی جایزه ویژه خدمات دولتی را از وزیر دفاع آمریکا دریافت کرد؛ این جایزه بالاترین جایزه‌ای است که به یک کارمند غیرنظامی پیمانی داده می‌شود.

انتهای پیام/