اختصاص ۳۰میلیارد تومان به صندوق سرمایه‌گذاری بازی‌های رایانه‌ای

0
31

بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در حوزه بازی‌های رایانه‌های به تولی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای میان سه شرکت در این حوزه ایجاد شد.

به گزارش بادیجی، امروز ۲۶ آبان‌ماه، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در حوزه بازی‌های رایانه‌های به تولی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای میان سه شرکت در این حوزه در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایجاد شد.

این صندوق حوزه‌های گیم، انیمیشن و بازی‌های دیجیتال را در برمی‌گیرد که نزدیک بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه آن است که مدت ۷ ساله‌ای هم خواهد داشت و نزدیک به یک ماه آینده پذیرش نویسی شروع خواهد شد. که البته موفقیت این صندوق در بازار بین‌المللی بیشتر از بازار داخلی خواهد بود.

سیدصادق پژمان، مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در این نشست گفت: خوشحالیم که این اتفاق مبارک یعنی ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری در حوزه بازی‌های رایانه‌های در مجموعه بنیاد به صورت رسمی آغاز می‌شود، به دلایل مختلفی همکاران انتخاب خوبی داشتند. باید بگویم که قطعا وجوه گوناگون بازی‌های رایانه‌ای در حال رشد است و حتی بازی‌های بومی هم از این پیشرفت مستثنا نیستند و در کل روند رو به رشدی را در پیش داریم.

او ادامه داد: همچنین در تابستان امسال ۱۴کلاس انیستیتو فعالیت داشت تا آموزش‌های نوین را به افراد علاقه‌مندان در حوزه بازی‌های رایانه‌ای ارائه دهد. باید این را بدانیم که ۲۸ میلیون بازیکن در سطح کشور داریم که بازی می‌کنند و ۴۷ درصد از این بازی‌سازان هر روز بازی می‌کنند که این درصد و رقم برای سال ۹۷ بوده و امسال هم امیدواریم روزبه‌روز پیشرفت کند.

پژمان در ادامه تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه برای کشور اما بازی‌سازان ما با مشکل مواجه نشدند و مسیر پیشرفت را طی کردند و می‌توانند در بازار بین‌المللی هم حضور داشته باشند. از همین رو برای ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری بین‌المللی با نهادها و سازمان‌هایی چون معاونت علمی و وزارت ارتباطات قطعا همکاری خواهیم داشت تا این صندوق بتواند به خوبی در ماموریت و تسهیل‌دهی فعالیت مثمرثمری برای حوزه بازی‌سازی داشته باشند.

انتهای پیام/