اختصاص سیمکارت و اینترنت به ستاد نامزدهای ریاست جمهوری/اپراتورها از توسعه و بروزرسانی شبکه منع شدند!

0
49

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مجموع ۳۵۰ سیمکارت با ۱۲۰ گیگ اینترنت به ستاد نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری داده شده است.

به گزارش بادیجی، حسین فلاح جوشقانی درباره زیرساختی که وزارت ارتباطات برای نامزدهای انتخابات و حضور مجازی مردم در فضای انتخابات درنظر گرفته است، گفت: برای اینکه مردم در جریان خبرهای انتخاباتی و تبلیغات نامزدهای انتخابات در فضای مجازی قرار بگیرند، وزارت ارتباطات با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد انتخابات کشور، بسته های ۷ گیگ اینترنت رایگان یک ماهه برای تمام مشترکان در نظر گرفت.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: مجموع ۳۵۰ سیمکارت با ۱۲۰ گیگ اینترنت به ستاد نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری داده شده است.

وی درباره زیرساختی که وزارت ارتباطات برای نامزدهای انتخابات و حضور مجازی مردم در فضای انتخابات درنظر گرفته است، عنوان کرد: برای اینکه مردم در جریان خبرهای انتخاباتی و تبلیغات نامزدهای انتخابات در فضای مجازی قرار بگیرند ، وزارت ارتباطات با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد انتخابات کشور، بسته های ۷ گیگ اینترنت رایگان یک ماهه برای تمام مشترکان در نظر گرفت؛ پس از اعلام نحوه ثبت نام این بسته اینترنتی، نزدیک به ۷ میلیون نفر ثبت نام و این بسته ها را دریافت کرده اند.

رئیس رگولاتوری درباره زیرساختی که برای استفاده از فضای مجازی در اختیار نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ قرار گرفته است، ابراز کرد: ستاد انتخابات مصوب کرد به ازای هر نامزد ۵۰ سیمکارت صادر شود که با همکاری همراه اول، ۳۵۰ سیمکارت صادر و در اختیار وزارت کشور قرار گرفت تا به ستاد نامزدها تحویل شود.

وی در تشریح دیگر خدمات وزارت ارتباطات برای پایداری شبکه ارتباطی کشور در زمان انتخابات گفت: حدود سه هفته است که یک کمیته دائمی برای پایداری ارتباطات در این زمان حساس تشکیل داده ایم. جلسات این کمیته به صورت مرتب برگزار می شود و اگر قسمتی از شهر و روستا نیاز به توسعه یا راه اندازی سرویس داشته باشد، این کمیته حتما آن را بررسی کرده و دستور برطرف کردن مشکل را به اپراتورها می دهد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: به اپراتورها اعلام کردیم ۵ روز قبل و ۳ روز پس از برگزاری انتخابات، هیچ تغییر یا بروزرسانی در شبکه خود انجام ندهند تا پایداری که نیاز است حفظ شود.

انتهای پیام/