SoC هوآوی Kirin 710 معرفی شد؛ هسته‌های قوی و هوش مصنوعی با قیمت مناسب

0
31

هوآوی دیروز گوشی هوشمند Nova 3i را معرفی کرد؛ قلب تپنده این گوشی میان رده Kirin 710 است. هم‌چنین اطلاعات بیش‌تری از این پردازنده منتشر شده است که به آن می‌پردازیم.

به گزارش بادیجی ، هوآوی برندی بوده که همیشه تلفن‌های همراهش با قیمت مناسبی به بازار می‌آمدند. Kirin 970 قرار است چیپ‌ستی باشد که در گوشی‌های خوش قیمت هوآوی به کار خواهد رفت.

این SoC اولین چیپ‌ست در سری Kirin است که بر اساس فناوری ساخت 12 نانومتری ساخته شده است.

این چیپ‌ست برای پردازنده خود از 8 هسته استفاده می کند؛ 4 هسته Cortex-A73 و 4 هسته Cortex-A53. هسته‌های بزرگ و قوی A73 فرکانس 2.2 گیگاهرتزی دارند و همچنین هسته‌های کوچکتر A53 فرکانس 1.7 گیگاهرتزی دارند.

این هسته‌ها جدید‌ترین هسته‌های آرم نیستند، آرم دو نسل هسته‌های بزرگ را پس از A73 معرفی کرده است. ولی با این حال این هسته‌ها، هسته‌های بدی نیستند و با توجه به قیمت کم‌تر می‌توانند بسیار خوب باشند. گرافیک این چیپست Mali-G51 MP4 است.

از قابلیت‌های دیگر می‌توان به قابلیت‌های هوش مصنوعی و ISP و DSP مجزا برای پردازش بهتر سیگنال‌های نمایشگر اشاره کرد.

در Geekbench 4.1، این چیپ‌ست 75 درصد قدرت تک هسته‌ای بیش‌تر و 68 درصد قدرت چند هسته‌ای بیش‌تر نسبت به Kirin 659 دارد.

گرافیک جدید این چیپ‌ست در مقابل گرافیک Mali T830 Mp2 که در Kirirn 659 استفاده شده است، دارای 1.3 برابر قدرت بیش‌تر است.

با تکنولوژی GPU Turbo جدید هوآوی نیز این رقم افزایش خواهد داشت. مودم LTE این چیپ‌ست دارای سرعت CAT 12/13 است که به معنی سرعت‌هایی تا 300 مگابیت بر ثانیه خواهد بود. این سرعت‌ها قابل پشتیبانی بر روی هر دو سیم‌کارت هستند. هم‌چنین شما می‌توانید از قابلیت VoLTE به صورت هم‌زمان برای هر دو سیم‌کارت استفاده کنید و به راحتی بین دو سیم‌کارت جابجا شوید.

Kirin 710 قرار است تا اولین بار در Nova 3i استفاده شود و راه خود را در میان رده‌های هوآوی باز نماید.

منبع

انتهای پیام/