5 درس بزرگ بهترین عذر خواهی سال 2017 به صاحبان کسب‌و‌کار

0
35

هنگامی‌که کسب‌و‌کار شما با مسئله‌ای مواجه می‌شود که اعتماد مصرف‌کنندگان را خدشه‌دار می‌کند باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی کنید چراکه احتمال آسیب‌پذیری در این مواقع بسیار بیشتر استY این دقیقا همان کاری است که اپل در 28 دسامبر سال 2017 انجام داد، زمانی‌که آن‌ها با یک مسئله در مورد عمر باتری و قابلیت اطمینان محصول در برخی از آیفون‌های قدیمی‌تر مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، اپل در پاسخ به اظهارات مشتریان خود مبنی بر این‌که این کمپانی عمدا دستگاه‌های قدیمی را برای تشویق به فروش مدل‌های تازه منتشر شده، دچار اختلال کرده است، همچنان در تلاش برای جلب رضایت مشتریان خود و برطرف کردن هر گونه احساس ناراحت کننده‌ای نسبت به رفع نگرانی آن‌ها است.

حال این‌که آیا این اقدام روشنفکرانه اپل برای کاهش هزینه جایگزینی باتری خارج از گارانتی، نارضایتی مشتریان را در طول مدت طولانی کاهش می‌دهد یا نه جای تامل دارد اما یقینا می‌توان از این شیوه عملکرد اپل به‌عنوان بزرگترین عذرخواهی سال 2017 یاد کرد. به همین ترتیب، صاحبان کسب‌و‌کار امروز می‌توانند از وضعیت کنونی اپل چند درس ارزشمند را یاد بگیرند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بیش از حد سر خود را مشغول نکنید

شما نباید به امید این‌که مسئله به وجود آمده از ذهن مصرف‌کننده بیرون خواهد رفت، خود را مشغول کنید. تظاهر به این‌که هیچ مسئله‌ای وجود ندارد تنها به اعتبار شما آسیب می‌رساند. نگرانی به وجود آمده برای مشتریان شما، به مراتب از خود مشکل مهم‌تر است و در این وضعیت دیگر زمان آن نیست که سکوت کنید.

مشکل را از دیدگاه مشتریان خود را ببینید

شرکت‌های بزرگ تنها صحبت می‌کنند و عذر خواهی نمی‌کنند تا مشتریان ناراضی را آرام کنند. اگر بخواهید هرگونه امید به حل و فصل رضایتمندی را در نظر داشته باشید، باید از نظر مشتریان خود این مسئله را ببینید.

اجازه دهید مشتریان بدانند که واقعا آن‌ها را شنیده‌اید

مشتریان می‌خواهند بدانند که شرکت‌ها، نگرانی‌ها و شکایات آن‌ها را می‌دانند و پیگیری می‌کنند. تشخیص نگرانی‌های آن‌ها در روند کاهش میزان نارضایتی بسیار مهم است. یک تصدیق واقعی و صمیمانه معجزه می‌کند.

عذرخواهی کنید

بهتر است به خاطر سوء تفاهم‌ها و ارتباطات ضعیف شرکت در مورد مسائل معذرت‌خواهی کنید. این نکته بسیار ضروری است که تیم حقوقی شما به جای ارائه مشاوره‌هایی جهت نحوه عذرخواهی، پیشنهادهایی را در مورد اشتباهات شما ارائه کنند.

ایجاد راه‌حل و احیا با اعتماد دوباره مشتریان buy clomid online cheap, clomid without prescription.

ضروری است که یک وضعیت مشکل‌ساز را حل کنیم و همزمان اعتماد به شرکت را دوباره برقرار کنیم. اگر شما یک تلاش هماهنگ برای بازسازی اعتماد به کسب‌و‌کار خود ندارید، احتمالا مشتریان خوب به رقیبان شما اعتماد خواهند کرد.

اگر مانند کمپانی مشهور اپل، خطاهای خود را ببیند و از سوء تفاهم مشتریان عذرخواهی کنید، قطعا  می‌توانید مشکلات خود را حل کنید.

به‌عنوان صاحب یک کسب‌و‌کار، غرور و افتخاراتتان را حذف کرده و روابط خود با مشتریانتان را بازسازی کنید؛ همچنین   مشخص کنید که چگونه می‌خواهید همه کارها را به‌درستی انجام دهید.

انتهای پیام/