۷۲ میلیون سیم کارت در کشور غیر فعال است

0
93
سیم کارت
سیم کارت

دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از غیر فعال بودن ۷۲ میلیون سیم کارت در سطح کشور خبر داده است.

به گزارش بادیجی، طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده از دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی معاومت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حال حاضر ۸۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۳۴ سیم کارت تلفن همراه فعال از طرف اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل واگذار شده است در حالیکه طبق آخرین سرشماری انجام شده، جمعیت ایران هشتاد میلیون و ۷۶۲ هزار و ۴۷۷ نفر است.

در واقع تعداد سیم کارت‌های واگذار شده و فعال از جمعیت کشور سبقت گرفته است که نشان می‌دهد افرادی صاحب چند سیم کارت در کشور هستند.

در این گزارش از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده است که ۷۲ میلیون سیم کارت از اپراتورهای تلفن همراه که نیمی از سیم کارت‌های فعال کشور را شامل می‌شود، همچنان غیر فعال و بدون صاحب است که با این تفاسیر حدود ۱۵۲ میلیون سیم کارت در سطح کشور وجود دارد.

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور تلفن همراه ایران تا پایان خرداد ماه سال جاری توانسته ۶۷ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۲۴۰ خط موبایل را واگذار کند که از این تعداد ۴۹ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۷۳۱ خط فعال است.

شرکت ایرانسل، اپراتور دوم تا پایان خرداد ماه سال جاری ۸۱ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۹ سیم کارت تلفن همراه واگذار کرده است که از این تعداد ۳۲ میلیون و ۵۴ هزار و ۶۱ خط فعال است.

همچنین رایتل، سومین اپراتور ایران نیز تا پایان خرداد ماه سال جاری ۷ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۸۶۰ خط تلفن همراه واگذار کرده است که از این میان ۱ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۱۹۸ سیم کارت فعال است.

گزارش منتشر شده از سوی دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی معاومت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ضریب نفوذ اپراتورهای تلفن همراه نشان می‌دهد که در حال حاضر همراه اول دارای ضریب نفوذ ۶۲٫۰۵ درصد است و اپراتورهای ایرانسل و رایتل به ترتیب ۴۰٫۱ و ۲٫۰۸ درصد از سهم ضریب نفوذ را در بازار اپراتورهای تلفن همراه به خود اختصاص داده‎اند.

انتهای پیام/