۷۰ درصد نوجوانان آمریکایی از اینستاگرام خرید می‌کنند

0
17

پژوهش گسترده میدانی و جالب نشان می‌دهد که ۷۰ درصد نوجوانان آمریکا تحت تاثیر تبلیغات اینستاگرامی هستند و خریدهای خود را با کمک اینستاگرام انجام می‌دهند.

به گزارش بادیجی، این روزها اینفلوئنسرها یا افراد مختلفی که در راستای فروش یا تبلیغ محصولات مختلف فعالیت می‌کنند به شکل کاملا رایجی درآمده است اما شاید باورکردنی نباشد که حجم بالایی از نوجوانان خریدهای عمده خود را از طریق اینستاگرام انجام می‌دهند نه به واسطه خرید حضوری.

درواقع نوجوانان و جوانان ترجیح می‌دهند با استفاده از بررسی تبلیغات اینستاگرام و مقایسه این تبلیغات با تبلیغات دیگر حساب‌های شبکه های اجتماعی با برندهای مختلف ارتباط برقرار کنند. براساس یک نظرسنجی جدید از Piper Jaffray، 70 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که اینستاگرام را برای خرید آنلاین به هر مسیر دیگری ترجیح می‌دهند.

این نظرسنجی سه هفته پس از آن انجام شده که اینستاگرام پلت فرم خرید را برای کاربران به‌روزرسانی کرد. براساس این نظرسنجی، افرادی که بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ متولد شده‌اند، “به‌شدت ترجیح می‌دهند” برندهای مختلف و محصولاتشان را از طریق ایستاگرام دنبال کنند و ۷۰ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند که اینستاگرام را برای تعامل با نام تجاری محبوب خود ترجیح می‌دهند.

این یک نشانه قوی برای خرید محصولات از طریق اینستاگرام است. درواقع برندها می‌توانند لینک‌هایی برای خرید محصولاتی که در سایت خود تبلیغ می‌کنند، زیر هر محصول وارد کنند. به‌طور کلی در میان نوجوانان بسیار محبوب است، بر اساس آمارها ۹۰ درصد از نوجوانان و جوانان بین ۱۴ تا ۱۸ ساله آمریکایی، حداقل یک اکانت اینستاگرام دارند.

جایگاه دوم خرید به اسنپ‌چت می‌رسد چرا که کمتر از ۵۰ درصد از نوجوانان ترجیح می‌دهند که از اسنپ‌چت برای رسیدن به مارک‌های تجاری محبوب خود استفاده کنند اما توییتر و فیس‌بوک به مراتب ضعیف‌تر هستند. شاید علت این موضوع متن‌محور بودن یا برخی رسوایی‌ها در فیس‌بوک باشد.

در سوی دیگر ماجرا اینستاگرام برای مبلغان و فعالان تجاری نیز برتری‌هایی دارد چرا که حدود ۸ هزار نوجوان اهل ایالات متحده در مورد عادت‌های شغلی خود، ترجیحات خرید و رفتارهای مورد علاقه خود در اینستاگرام توضیحاتی را ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام/