یک ترفند کاربردی برای تعمیر خطاهای بوت در ویندوز 10

0
45

هنگامی‌که کامپیوتر شما بوت نمی‌شود، بسیار ناامید کننده است اما خوشبختانه، اگر مشکل بوت شدن شما مربوط به Master Boot باشد، اصلاح آن کار دشواری نیست.

به گزارش بادیجی ، MBR یک ناحیه بر روی هارد دیسک کامپیوتر شما است که اطلاعات مربوط به پارتیشن‌های موجود در دیسک را نگه می‌دارد. همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد چگونگی بارگیری سیستم‌عامل در رایانه است. در حالی‌که MBR یک برنامه قدیمی‌تر است که به نفع GPT (جدول پارتیشن GUID) کنار گذاشته شده است، بسیاری از رایانه‌ها هنوز از MBR استفاده می‌کنند.

در اینجا چگونگی رفع مشکلات مربوط به بوت شدن که با MBR ارتباط دارد را بیان می‌کنیم. این مشکل اغلب به دلیل فایل‌های خراب شده ایجاد می‌شود

نحوه رفع اشکال Master Boot Record در ویندوز 10 cardura buy online, buy zithromax online.

از آن‌جا که شما نمی‌توانید به ابزارهای بازیابی ویندوز دسترسی داشته باشید، شما نیاز به ایجاد رسانه نصب ویندوز 10 بر روی درایو خارجی باشید. برای این کار یک فلش تهیه کنید و دستورالعمل های زیر را برای ایجاد دیسک ویندوز 10 دنبال کنید. فلش را به کامپیوتر خود وصل کنید و از آن بوت کنید. هنگامی‌که تنظیمات ویندوز نشان داده شد بر روی Next کلیک کنید و سپس پیوند Repair your computer در پایین و سمت راست را انتخاب کنید. در این‌جا چند گزینه بازیابی را مشاهده خواهید کرد. حال باید عیب یابی (Troubleshoot) و سپس Command Prompt را انتخاب کنید.

اکنون، برای تعمیر MBR، باید یکی از چند دستور زیر را اجرا کنید. شما می‌توانید پس از اجرای هر کدام از کدها دستگاه را مجددا راه‌اندازی کرده وسعی کنید تا  ویندز را به‌صورت نرمال راه‌اندازی کنید.

برای شروع کد دستوری زیر را وارد کنید:

bootrec / fixmbr

وقتی که تکمیل شد، پیامی برای شما نمایش داده می‌شود. اگر این دستور مسئله شما را حل نمی‌کند، می‌توانید با استفاده از دستور زیر MBR موجود را پاک کرده و یک مورد جدید را ایجاد کنید:

bootrec / fixboot

اگر دستورات بالا مشکل را حل نکنند، برای تعمیر داده‌های پیکربندی بوت، از یکی از موارد زیر استفاده کنید:

bootrec / rebuildbcd

اگر چند سیستم‌عامل را بر روی رایانه خود نصب کرده باشید، این دستور را اجرا کنید تا مجبور شوید ویندوز را مجددا بررسی کنید:

bootrec / scanos

امیدوارم یکی از فرمان‌های تعمیر بوت که به آن‌ها اشاره شد مسائل MBR شما را حل کند.

انتهای پیام/