گلکسی اس ده چه پردازنده‌ای خواهد داشت؟

0
69
سامسونگ
سامسونگ

مشخصات جدید پردازنده جدید سامسونگ لو رفت. چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ که به نظر می رسد در پرچم دار های جدید سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد دارای معماری ۷ نانومتری است که بسیار قدرتمند تر است و هسته های آن بسیار قدرت و مانگوس ۴ نام دارند.

به گزارش بادیجی ، سامسونگ در سال های اخیر در بخش ساخت پردازنده بدون شک قدرتمند ترین چیپست ها را تولید کرده است و به نظر می رسد که پردازنده هفت نانومتری این برند کره ایی نیز یکی از قدرتمند ترین چیپست های سال باشد. با توجه با اخبار موجود باید انتظار داشت که این مانگوس ۴ عملکرد بسیار بالاتری نسبت به پردازنده کورتکس A76 از کمپانی ARM را به کاربران ارائه دهد. البته این تمام ماجرا نخواهد بود و این پردازنده بسیار کم مصرف تر از نسخه های قدیمی خواهد بود.

البته این موضوع زمانی هیجان انگیز تر خواهد شد که کورتکس A76 فرکانسی در حدود ۳.۳۰ گیگاهرتز را پشتیبانی می کند و با این تفاسیر می تواند انتظار یک جهش را از ساموسنگ در نسل جدید پردازنده هایش داشته باشیم.

به نظر می رسد این پردازنده در حال توسعه برای سامسونگ گلکسی اس ۱۰ خواهد بود و تا قبل از آن روی هیچ موبایلی قرار نخواهد گرفت.

انتظار می رود سامسونگ در رویداد CES ژانویه ۲۰۱۹ دهمین سال ساخت سری گلکسی را با این پردازنده جشن بگیرد.

این اتفاق زمانی اهمیت بیشتر پیدا می کند که رقیب اصلی سامسونگ یعنی اپل هنوز برای گوشی های هوشمند خود از کمپانی TSMC خرید می کند در حالی که سامسونگ خود اقدام به تولید پردازنده مورد نیاز خود در سال های اخیر کرده است.

در بنچ مارک های منتشر شده نیز در آزمایش های این پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ امتیاز ۱۳ هزار را کسب کرده است و نسان می دهد این پردازنده قدرتی نیزدیک به چیپست A12 گوشی های نسل جدید آیفون دارد. اگزینوس ۹۸۲۰ به نظر می رسد علاوه بر گلکسی اس ۱۰ در گوشی هوشمند گلکسی ایکس نیز مورد استفاده قرار گیرد و این پردازنده را باید چیپست سال سامسونگ معرفی کرد.

انتهای پیام/