کمپانی مدیاتک سال جدید میلادی را قدرتمندتر آغاز می‌کند

0
11

کمپانی مشهور مدیا تک پروژه ی جدیدی را آغاز کرده است. یکی از مدیران این کمپانی مشهور امروز خبری را منتشر کرد که نشان می دهد این برند قدرتمند که بیشتر پردازنده های گوشی های موبایل را بر عهده دارد دو هدف جدید را برای خود در نظر گرفته است.

به گزارش بادیجی ، اهدافی که شامل ساخت پردازنده های مدیا تک پی ۸۰ هلیو و مدیاتک پی ۹۰ هلیو است.

این خبر در حالی منتشر شد که کمپانی اوپو نیز قصد همکاری بیشتر را با این برند ساخت پردازنده دارد و به احتمال زیاد اولین بار پردازنده های یاد شده را در گوشی های این برند مشاهده می کنیم.

از این خبر یک موضوع دیگر نیز استنباط می شود که هیچ گاه پردازنده ای با نام مدیاتک پی ۷۰ هلیو ساخته نخواهد شد و مدیاتک پس از نسخه پی ۶۰ هلیو نسخه پی ۸۰ را روانه بازار خواهد کرد.

در سال جاری مدیاتک پردازنده پی ۶۰ هلیو قابلیت های بسیار خوبی را به همراه داشت و با بهره گیری از قابلیت هوش مصنوعی توانست تا حد زیادی از اعتبار خود دفاع کند.

در سال جاری مدیاتک پردازنده پی ۶۰ هلیو را روانه بازار کرد. این پردازنده از معماری جالبی بر خوردار است و می تواند چهار هسته ی Cortex-A73 با فرکانس دو گیگاهرتز و چهار هسته ی Cortex-A53 با فرکانس دو گیگاهرتز را پشتیبانی کند.

در بخش پردازنده گرافیکی نیز گوشی های هوشمند مجهز به این پردازنده تمام نیاز های کاربران را برطرف می کند.

پردازنده گرافیکی Mali-G72 MP3 را می توان در گوشی های مجهز به این پردازنده مشاهده کرد. این پردازنده قرار است در سال جاری و توسط برند های اوپو، شیائومی مورد استفاده قرار بگیرد، به عنوان مثال اوپو F9 اولین گوشی هوشمندی است مه از این پردازنده استفاده کرده است.

کمپانی مدیا تک در سال های جاری همواره بر روی چیپست های ارزان قیمت تکیه داشته است.

این کمپانی به دلیل ارزان بودن چیپست ها در ابتدا مورد کمپانی های سازنده موبایل قرار گرفت اما از دو سال گذشته شرایط کمی متفاوت شد و این کمپانی به سمت گوشی های میان رده رفت که در برخی از مواقع برند های موبایل از جمله سونی را با مشکلات بسیار زیادی همراه ساخت.

حال باید دید این برند مشهور چگونه بازار میان رده را به دست خواهد آورد و اگر در این مرحله نیز موفق باشد به سمت ساخت چیپست های برای گوشی های پرچم دار برود.

منبع

انتهای پیام/