فروش اطلاعات محرمانه کاربران رسوایی جدید کمبریج آنالیتیکا

0
96

کمبریج آنالیتیکا یا به اختصار (CA)، نامی عظیم و شناخته شده در فضای تجزیه و تحلیل داده‌ها است، و این روزها با حواشی زیادی مواجه شده است. چندی پیش بود که یکی از کارمندان جوان این شرکت مشاوره‌ای، گزارش‌هایی در خصوص جمع‌آوری اطلاعات بیش از 50 میلیون حساب کاربری فیسبوک از طریق این شرکت را در اختیار رسانه‌ها قرار داد و فیس‌بوک را با انتقادها و واکنش‌های شدید کاربران خود مواجه کرد.

paroxetine without prescription, dapoxetine online.
به گزارش بادیجی ، در حال حاضر، نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که این شرکت نیز در فعالیت‌های غیراخلاقی خود از ارزهای دیجیتال نیز استفاده می‌کند.

اخیرا این شرکت به‌دنبال ترویج یک نشانه مجازی بود که بر اساس آن افراد قادر بودند اطلاعات شخصی خود را به فروش برسانند، اما ظاهرا سود حاصل از این کار به‌دنبال رسوایی جدید فیس‌بوک در جمع‌آوری اطلاعات کاربران از بین رفت.

این افشاگری توسط بریتنی کایزر (Brittany Kaiser) کارمند سابق این شرکت که در ماه فوریه آن‌جا را ترک کرد، انجام شد.

کایزر مسئول فروش سکه در کمبریج آنالیتیکا بود که خدمات خود را به شرکت‌های متعددی که ارزهای مجازی را تولید می‌کنند، ارائه می‌دهد.

این شرکت مشاوره‌ای طی یک جلسه گزارش داد که مردم ساکن در نقاط دور افتاده مکزیک را با پرداخت ارز دیجیتال به‌عنوان جایزه برای پر کردن نظرسنجی تشویق کرده است. این داده‌های جمع‌آوری شده می‌تواند برای کمک به کمپین‌های مختلف نامزدهای سیاسی در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

تیم رمزنگاری کمبریج آنالیتیکا همچنین با ارز دیجیتالی Dragon Coin فعالیت کرده است، که بیشتر علاقه‌مندان به قمار از آن استفاده می‌کنند!

با توجه به گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که این شرکت ارتباطات مشکوکی با داده‌ها و اطلاعات افراد مختلف داشته باشد اما باید امیدوار بود که اظهارات خانم کایزر، کارکنان بیشتری از این شرکت را تشویق به افشاگری کند تا از این طریق نشان دهند که چه چیزی در پشت درهای بسته اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام/