کدام گوشی‌های اپل، موتورولا و بلک‌بری مورد تأیید ایران هستند + جدول اسامی مدلها

0
126

رجیستری گوشی‌های تلفن همراه در گام نخست به سراغ مقابله با قاچاق کالاهای آمریکایی سیم‌کارت خور با برندهای “اپل”، “موتورولا”، “گوگل پیکسل” و “بلک‌بری” رفته است اما از سوی دیگر آزمایشگاه تأیید نمونه با تست محصولات هر کدام از این برندها اقدام به صورت گواهی تأیید نمونه کرده که ممکن است؛ بنابراین ممکن است برندی تحت شرایط رجیستری باشد اما به دلیل عدم صدور گواهی تأیید نمونه امکان ورود به کشور را نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه تاکنون با اعمال مقررات روی چهار برند “اپل”، “موتورولا”، “گوگل پیکسل” و “بلک‌بری” کار خود را آغاز کرده و در نظر دارد به زودی سراغ برخی برندهای آسیایی نظیر سامسونگ و ال‌جی هم برود.

در واقع متولیان رجیستری، برخورد خود با کالاهای قاچاق را از گوشیهای آمریکایی آغاز کردند و به مرور سایر سراغ برندهای حاضر در بازار تلفن همراه نیز خواهند رفت.

همچنین توأم با اعمال مقررات این طرح، گوشی‌های هر کدام از این برندها در آزمایشگاه تأیید نمونه مورد تست قرار گرفته‌اند و لیستی از مدلهای این چهار برند که دارای تأییدیه سلامت هستند و می‌توان بدون نگرانی از آنها استفاده کرد، استخراج شده است.

هر چند حاکمیت رجیستری را برای گوشیهای گوگل پیکسل هم انجام داده اما تاکنون گواهی تأیید نمونه‌ای برای این محصولات صادر نشده است.

آزمایشگاه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی با اندازه‌گیری مشخصات فنی تجهیزات الکترونیک، گواهی را برای آنها صادر می‌کند؛ محصولاتی که توانستند تأییدیه و گواهی دائم از این آزمایشگاه به دست آورند برای برندهای اپل، موتورولا و بلک‌بری به شرح جداول زیر است:

انتهای پیام/