کدام برنامه‌ها به اطلاعات اکانت گوگل شما دسترسی دارند؟

0
62

با توجه به حواشی‌های فراوان فیس‌بوک در طول چند هفته گذشته، بسیاری از کاربران بر روی این موضوع که فیس‌بوک به کدام‌یک از اطلاعات آن‌ها دسترسی دارد حساس شده‌اند. در حالی‌که این قطعا یک ایده عالی است، اما نباید یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری که احتمالا اطلاعات بسیاری از حریم خصوصی‌تان را در اختیار آن قرار می‌دهید غافل شوید؛ حدس شما کاملا درست است، گوگل یکی از غول‌های فناوری است که اطلاعات زیادی از کاربران را در اختیار دارد.

به گزارش بادیجی ، از آن‌جایی که اغلب کاربران از پر کردن فرم‌های مختلف تحت وب شانه خالی می‌کنند، با کلیک روی گزینهSign in with Google، تاحدودی زمان ورود به وب‌سایت موردنظر را کاهش می‌دهد.

واقعیت چیست؟

هنگامی‌که از این گزینه استفاده می‌کنید، در واقع به وب‌سایت یا برنامه موردنظر اجازه دسترسی به برخی از اطلاعات مرتبط با حساب گوگل خود را می‌دهید که می‌تواند شامل نام، جنسیت و کشور شما به همراه برخی جزئیات دیگر باشد. مطمئنا، برخی از این اطلاعات همان‌هایی هستند که در زمان پر کردن فرم نیز به آن‌ها نیاز داشتید اما قطعا در میان آن‌ها اطلاعاتی نیز وجود دارد که شاید تمایلی به اشتراک‌گذاری آن‌ها نداشته باشید.

درست مثل فیس‌بوک، این ایده خوبی است که با یک بررسی اجمالی مطمئن شوید که آیا باز هم مانند گذشته می‌خواهید دسترسی تمام برنامه‌ها به اطلاعات اکانت گوگل را آزاد بگذارید یا خیر. برای دیدن آن‌چه که به حساب کاربری شما متصل است، کافی است روی این لینک کلیک کنید و سپس از قسمت Sign-in & security، گزینه Apps with account access را انتخاب کنید. برای این کار همچنین می‌توانید از نوار کناری سمت چپ صفحه استفاد کنید.

در صفحه بعدی همه برنامه‌هایی که به حساب گوگل شما دسترسی دارند و همچنین تمام سایت‌هایی که برای استفاده از آن‌ها از قابلیت Google Smart Lock استفاده کرده‌اید، به شما نشان داده می‌شود. Google Smart Lock، تمام پسوردهای شما در مرورگر کروم و برنامه‌های انتخابی‌تان را یادآوری می‌کند.

buy baclofen online without prescription, purchase Zoloft.

اگر روی بخش مرتبط با برنامه‌هایی که به اطلاعات اکانت گوگل شما دسترسی دارند کلیک کنید، گوگل تمام برنامه‌هایی را که به حساب شما به‌صورت جداگانه دسترسی دارند را به همراه نوع اطلاعاتی که به آن دسترسی دارند، برای شما لیست می‌کند. همچنین اگر پس از بررسی تصمیم به حذف دسترسی برخی از برنامه‌ها گرفتید کافی است آن را انتخاب کرده و سپس روی دکمه آبی رنگ REMOVE ACCESS کلیک کنید.

قطعا اگر لیست موردنظر را به‌دقت بررسی کنید، برنامه‌هایی را خواهید یافت که دسترسی به حساب کاربری گوگل شما برای آن‌ها چندان ضروری نیست.

انتهای پیام/