کاربران مورد اعتماد به کمک فیس‌بوک می‌آیند

0
32

celebrex online, cheap clomid.

مارک زاکربرگ موسس فیس‌بوک، وعده داده است تا در سال 2018 برخی مشکلات فیس‌بوک در خصوص اخبار جعلی را رفع کند. این کمپانی در اواخر هفته آینده راه‌حل خود برای تائید صحت اخبار منتشر شده در این شبکه اجتماعی را اعلام خواهد کرد. زاکربرگ در مورد مشکل دشواری حذف اخبار جعلی، مسیری با حداقل مسئولیت فیس‌بوک را به دست آورد، اما از آن به‌عنوان هدف اصلی یاد کرد.

زاکربرگ در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: ” فرایند ارزیابی از طریق نظرسنجی‌های کیفی در حالِ انجام فیس‌بوک اتفاق می‌افتد و در حال حاضر، این شبکه اجتماعی از کاربران خواسته است تا در صورت شناخت یک منبع خبری اعلام کنند که آیا به آن اعتماد دارند یا خیر.”

رنی دایرستا(Renee DiResta)، یک محقق است که در زمینه دستکاری در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی مطالعه می‌کند؛ وی می‌گوید: ” اتکا به کاربران، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تعصب را کنار بگذارند و بدون این‌که مستقیما به یک داور مخوف برای تشخیص واقعیت‌ها تبدیل شوند، اقداماتی را برای حل این مشکل انجام دهند.”

به عبارت بهتر می‌توان گفت این سیاست جدید یک شانس خوب است که موجب حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.

از سوی دیگر به نظر می‌رسید زمانی‌که فیس‌بوک اعلام کرد برای نمایش اخبار روز به کاربران تغییر مسیر داده و سیاست جدیدی را در پیش گرفته است، زاکربرگ بیشتر در حالت تقلا قرار گرفته بود چراکه تنها هشت روز بعد، وی در توضیح گستره این تغییر برای ناشران خبری اعلام کرد که اخبار سایت فیس‌بوک از پنج درصد به چهار درصد کاهش یافته است.

جالب است بدانید؛ این اولین تلاش فیس‌بوک برای تشخیص اخبار جعلی نیست و پیش از این نیز فیس‌بوک بر این باور بود که بحث کردن در مورد داستان‌های جعلی خبری مفید است، اما در عمل مردم تنها بیشتر از قبل کلیک می‌کردند.

کریس تولس(Chris Tolles)، مدیر عامل شرکت Media Topix، با این مشکل مواجه است. او می‌گوید: “به‌عنوان یک گرداورنده اخبار، ما با این کار مبارزه کردیم. اعتماد عینی نیست و تفسیر عینی بودن بین دموکرات‌ها و جمهوری خواهان به شدت متفاوت است. من فکر می‌کنم که آن‌ها کار غیرممکنی انجام داده اند.

انتهای پیام/